Скільки коштує страховка авто в Україні?

В інтенсивному ритмі мегаполісу кількість ДТП обчислюється сотнями. Часто пошкодження автомобіля відбувається не з вини його власника, і щоб забезпечити його спокійне і законне функціонування, потрібно автострахування.

Види страхування авто в Україні

В Україні розрізняють кілька видів автострахування, від яких залежить і вартість страховки, а саме:

 • Добровільне страхування. Захищає від будь-якого роду ушкоджень, включаючи розбиті дзеркала і подряпини. Послуга оформляється добровільно, але має примусовий характер. Найчастіше такою страховкою користуються водії з невеликим стажем, і ті, хто змушені надовго залишати автомобілі в громадських місцях з великою прохідністю. Такий вид страхування є комплексом опцій, які захищають від широкого поля пригод на дорозі незалежно від того, хто є їх винуватцем. При оформленні такого виду страховки доступний вибір можливих ризиків, виходячи з яких надається повний або частковий пакет послуг. Вартість такого виду страхування вище інших варіантів, але стає виправданим в обставинах виникнення суперечок.
 • Загальнообов'язкове страхування (автоцивілка). Передбачає підтримку при ДТП, при пошкодженні транспорту і нанесенні шкоди постраждалим особам. Без цього документа автолюбитель не може бути внесеним до реєстру і бути повноправним учасником дорожнього руху. При неприємності на дорозі даний поліс передбачає оплату ремонту сторонніх транспортних засобів. При цьому сума компенсації обмежується і фіксується при укладенні контракту. Оцінка шкоди відбувається інспекторами страхової служби протягом десяти днів. В результаті оцінки складається акт, в якому встановлюється сума компенсації. За нормами законодавства виплати по страховці зараховуються в двотижневий термін, але не пізніше тримісячного терміну з моменту заяви. Вартість такої страховки за вартістю нижче добровільного страхування, розглянутого вище. Такий варіант страховки підходить досвідченим водіям як додатковий запобіжний захід.

Як розрахувати вартість страховки для авто?

Щоб правильно розрахувати вартість страховки, краще безпосередньо звернутися в страхову компанію.

З іншого боку можна розрахувати вартість страховки самостійно, використовуючи спеціальний калькулятор, який доступний в інтернеті на сайті страхових компаній.

Єдиної вартості автостраховки в Україні не існує, при цьому вартість страховки залежить від наступних параметрів:

 • місце реєстрації автотранспорту (регіон);
 • об'єм двигуна;
 • водійський стаж;
 • рік випуску автотранспорту;
 • наявність страхових випадків або пільг.

Всі зазначені параметри формують індивідуальний індекс, і дозволяють розрахувати вартість страховки на авто.

ОСАГО і КАСКО: в чому відмінність?

Головні відмінності КАСКО:

 • не є обов'язковим страхуванням;
 • існує нульовий КАСКО, яким покриваються 100% витрат. Така страховка рекомендується водіям-новачкам. Вартість стартує від 1,7 тис.грн на місяць;
 • обов'язковим такий вид страховки є тільки в разі придбання авто в кредит. Тому після повного погашення кредиту можна більше не купувати даний вид страховки.

Головні відмінності ОСАГО:

 • даний вид страхування передбачає не захист особистого транспорту, а відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху;
 • при ДТП та пошкодженні іншого транспорту або при травмуванні людини даний вид страховки покриває витрати за завдані збитки, але не завжди в повному обсязі. У тому випадку, якщо збиток завдано вище, ніж передбачена вартість компенсації, то оплата різниці ляже на плечі винуватцю ДТП;
 • є обов'язковим для оформлення усіма, хто керує транспортними засобами;
 • за вартістю такий вид страхування обходиться дешевше попереднього варіанту.

Скільки коштує обов'язкове страхування в Україні?

Розрахунок вартості обов'язкового страхування авто в Україні формується на основі ряду факторів. Мінімальна вартість обов'язкового страхування в Україні стартує від 850 грн. Вартість страховки виплачується разово, і діє протягом року.

Заощадити на страховці можна при використанні спеціальних знижок, пільгових пропозицій. Також деякі страхові компанії пропонують знижку на поліси при їх оформленні в режимі онлайн.

Які наслідки неоформлення страховки?

У тому випадку, якщо водій, який не має страховки, буде зупинений держслужбовцям ДПС, і буде виявлено відсутність страховки, то таке порушення карається штрафом. Так, якщо водій залишив страховку вдома, то штраф становитиме 425 грн, а в разі прострочення або відсутності страховки штраф складе 850 грн.

Де знайти гроші на страховку?

У тому випадку, коли витрати на автостраховку не вписуються в сімейний бюджет, а її відсутність загрожує великими штрафами, потрібно терміново відшувати джерело фінансової допомоги. Щоб заощадити час і зусилля на отриманні кредиту як у випадку з банківськими позичками, можна звернутися до більш простого і швидкого способу вирішення матеріальних проблем - використовувати для цього онлайн сервіс кредитування.

На даномусервісі можна швидко отримати суму грошей, яка покриє вартість страховки. Більшість фінансових компаній на сервісі надають клієнтам знижки на кредити. Так, перший кредит видається під 0,01% в день, і при його своєчасній виплаті переплата буде мінімальною.