Що таке кредит на споживчі цілі або гроші на усе?

Близько десяти років тому кредитування фізичних осіб було для України напрочуд. Сьогодні ми живемо в епоху справжнього кредитного буму. Світоглядна позиція «жити на позики» дуже популярною на Заході, і вже встигла припасти до душі багатьом українським. Це логічно, адже кредит може допомогти вам вирішити багато питань.

На яку суму коштів можна розраховувати?

Зазвичай кредит на споживання видається на порівняно невеликий термін (від 1 місяців до 5 років). Найчастішими сумами для видачі є кредити від 45 тис. до 150 тис. гривень, проте українські банки нерідко пропонують клієнтам «мікропозики» (наприклад, на суму 5 тис. Або 10 тис. гривень) та великі позики (100-500 тис. гривень).

Сума кредиту залежатиме від строку позики та розміру вашого доходу на місяць: щомісячні платежі за позикою не повинні перевищувати 40% від них.

Опираючись на розмір свого доходу, ви можете самостійно розрахувати суму кредиту, на яку слід очікувати від банку.

Як правило, для отримання кредиту на суму понад 150 тис. гривень, вам потрібно звернутися за допомогою до поручителя або розглядати варіант застави власного майна. Найчастіше предметами застави виступає нерухомість (квартира, дача, гараж), транспортні засоби (автомобілі, яхти), дорогоцінні метали, витвори мистецтва, цінні папери та банківські депозити, авторські права.

Скільки доведеться платити?

Безперечно, за можливість використання банківських грошей доведеться розплачуватися. Ваші кредитні платежі будуть складатися з кількох частин.

  1. Головний борг - та сума, яку ви зайняли у банку. Наприклад, якщо ви оформили кредит на 45 тис. гривень, то такою спочатку буде сума головного боргу. Вона зменшується у міру внесення платежів.
  2. Кредитні відсотки – це плата за «оренду грошей», розмір яких визначається відсотковою ставкою. Тобто коли ваш кредит становить 45 тис. гривень за процентною ставкою 24% річних, то місячний відсоток складе приблизно 900 гривень.
  3. Комісії та збори. Зазвичай комісія береться за видачу кредиту, за відкриття позичкового рахунку та його обслуговування тощо. Розмір зборів може фіксуватися як у абсолютній цифрі, так і у відсотках.
  4. Додаткові платежі. Традиційно їх платять лише у двох випадках: коли ви достроково погашаєте кредит (невелика комісія за дострокове погашення) і якщо ви прострочили черговий платіж (штраф та пеня, розмір яких залежить від строку прострочення).

Всі платежі за кредитом утворюють систему, з якої складається повна вартість кредиту. Також дізнатися багато корисної інформації можна у статті: "Проект USAID: Важливо про кредити для населення України".

На які цілі видають кредити?

На даному етапі часу українські банки пропонують різні кредитні програми, виходячи з ваших цілей та інтересів.

Найпопулярнішим видом споживчого кредиту є класичний кредит на нагальні потреби. Ви отримуєте його готівкою або перерахуванням на особовий рахунок і витрачаєте на свій розсуд.

Кредитна пластикова картка є альтернативою такого кредиту. З її допомогою ви зможете легко оперувати платежами не сплачуючи відсотки.

Існують кредити, які видаються з конкретною метою – цільові кредити (наприклад, на освіту чи відпочинок).

Що потрібно для отримання кредиту?

Насамперед, необхідно відповідати вимогам до позичальників, які пред'являються банками. Критерії різняться залежно від банків, але загальні принципи майже однакові. Кредит на споживання видають лише повнолітнім громадянам України (переважно працездатного віку), які мають стабільний дохід та постійну роботу. Наявність у позичальника вищої освіти, нерухомості чи транспортного засобу також буде великим плюсом.

Безперечно, найважливішим критерієм для будь-якого банку є стан вашої кредитної історії.

Після розгляду вашої заяви на кредит, переконавшись, що ви відповідаєте всім вимогам, банківська установа задіяє до вас спеціальну перевірку позичальників. Виходячи з її результатів вам повідомлять або про готовність надати вам кредит або про відмову.

Якщо банківська установа погодилася забезпечити вас коштами, у цьому випадку ви підписуєте кредитний договір. Він є основним документом, в якому засвідчені права та обов'язки позичальника та банку по відношенню один до одного. Саме в цьому договорі обговорюється сума та термін кредиту, процентна ставка та комісії за обслуговування, штрафні санкції у разі прострочення. До договору обов'язково має додаватися платіжний графік. Також дізнайтеся, чи можна розірвати кредитний договір з банком.

До кого звернутися за допомогою?

У випадку, якщо ви не впевнені, що можете отримати кредит самостійно, рекомендується звернутися до кредитних брокерів. Ці помічники допоможуть підібрати найбільш вигідні умови кредиту та оформити кредитний договір за зручними для вас умовами. Крім того, брокери часто подають вашу заяву одночасно в кілька банків, а це означає, що ймовірність її схвалення стає значно вищою.

Найекономнішим за часом способом онлайн-заяву на кредит. Її можна оформити навіть зараз, не встаючи із робочого місця. Цей спосіб є також і найбільш вигідним, адже заяву можна надсилати відразу в кілька банків, що підвищує ймовірність позитивного рішення, і вам не потрібно буде постійно заповнювати анкети.