Незалежно від строку і суми, оформлення кредиту завжди є дуже відповідальним кроком. Але за дотриманням декількох простих правил, ви зробити кредитний тягар для себе максимально зручним.

Як обрати кредит

Запорукою комфортного кредиту є правильний вибір необхідного для вас виду кредиту на споживання та найвигіднішої кредитної програми. Слід своєчасно переконатися, що запропоновані умови є вигідними для вас з будь-якого погляду – розміру відсоткової ставки, щомісячних платежів, пені і штрафів у разі прострочення, умов і способів погашення кредиту. Про це вже не раз писав наш сервіс "Кредит Онлайн".

Кінцевим результатом вашого вибору стане підписання кредитного договору з конкретним банком. Переконайтеся, що договір чітко дає відповіді на усі ваші запитання.

Якщо ви не можете вирішити, який банку або кредитний продукт вам підходить, рекомендується звернутися до кредитних брокерів. Але робити це має сенс лише у тому випадку, якщо сума кредиту і його строк є досить високими. Не варто переплачувати за послуги кваліфікованого фахівця, якщо ви збираєтеся придбати у кредит чайник або телефон. Тому спочатку з'ясуйте для себе: хто такий кредитний брокер.

Як погасити кредит

Не забудьте визначитися зі способом погашення кредиту. Як правило, позичальнику надається кілька різних можливостей поповнити свій рахунок:

  1. Сплатити гроші у банківській касі. Цей спосіб є найбільш зручним, адже якщо ви встигнете провести платіж до 15:00, гроші відразу будуть внесені на рахунок. Відповідно, якщо пізніше 15 годин, то кошти приходять вже на наступний день. Тому не слід запізнюватися до банку у останній день платежу, інакше за прострочення вам нарахують невеликий штраф.
  2. Поповнення рахунку готівкою через банкомат. Такі банкомати бувають двох видів. У одному потрібно вкласти гроші в спеціальний конверт і чекати два-три дні, поки вони надійдуть на ваш рахунок. У інший ви просто вставляєте купюри і миттєво отримуєте кошти на рахунок. Якщо ви користуєтеся банкоматом «конвертного типу», радиться вносити платіж заздалегідь.
  3. Поповнення рахунку через Інтернет. Багато банківських сайтів пропонують скористатися спеціальним сервісом онлайн-банкінгу. За його допомоги ви можете переказувати гроші зі свого зарплатного рахунку на свій кредитний.
  4. Якщо ви є власником не тільки кредитного рахунку, а ще й розрахункового, можна доручити банку у визначений день списувати з нього необхідну суму платежу за кредитом.

Пам'ятайте, що вибір найбільш оптимального способу платежу істотно заощадить ваш час, гроші і нерви протягом усього терміну кредиту. Найбільш оптимальним варіантом у цьому випадку стане використання онлайн-банкінгу.

Як планувати свій бюджет

Боргове зобов'язання, пов'язане з отриманням банківського кредиту – дуже серйозна річ. Якщо ви взяли або тільки плануєте оформити кредит, то слід почати вести і розписувати свій бюджет, навіть якщо ви не робили цього раніше. Це допоможе розумно і раціонально слідкувати за кредитними платіжками.

За даними соціологів, 43% українців ведуть облік своїх витрат, і з кожним роком ця цифра стає більшою.

Не варто піддаватися кредитній манії – беріть позику лише у тому випадку, якщо вам дійсно потрібні гроші. Банки готові видати вам кредит, щомісячні платежі за яким складатимуть не більше 40% від вашої місячної зарплати. Якщо платежі перевищують чверть вашого доходу, краще відмовитися від них або спланувати кредит за рахунок збільшення терміну, щоб платежі стали меншими.

На випадок хвороби, втрати роботи або термінових витрат, доцільно буде тримати суму коштів, яка дорівнює двом-трьом щомісячним платежам, «про запас». Ви можете покласти їх на депозит або просто сховати вдома. Практика свідчить, що цей нехитрий хід свого часу допоміг 97% «запасливим» позичальникам.

Якщо раптом у вас з’явилися незаплановані гроші ( наприклад, несподівана премія, гонорар за сторонню роботу, спадщину тощо), краще витратити їх на повне або часткове дострокове погашення кредиту. Це прискорить час вашого звільнення від кредитних зобов'язань.

Як спілкуватися з банками

Щоб мати можливість швидко вирішити кредитні питання, випишіть і завжди тримайте під рукою номери телефонів свого банку. Про всяк випадок, можна також виписати номер і дату кредитного договору.

За допомогою спеціальних сервісів на банківському сайті ви маєте можливість безпосереднього контактування зі своєю банківською установою.

Система СМС-повідомлення за вашим рахунком теж є зручним сервісом. Ця функція коштує небагато і дозволяє вам завжди бути в курсі балансу вашого рахунку, надходжень до нього і списань кредитних платежів. Завдяки повідомленням значно знижуються шанси на кредитні крадіжки. Крім того, за допомогою СМС більшість банків сповіщають своїх клієнтів про наявність прострочення або заздалегідь нагадують про дату майбутнього платежу.

У випадку, якщо ви прострочили або не маєте змоги погасити кредит, важливим моментом під час спілкування з банком є бажання йти на контакт. Переховування принесе вам тільки зайві проблеми.

Якщо між вами і банківською організацією виник конфлікт, і ви впевнені у винності банку, рекомендується звернутися по допомогу до державних та громадських організацій.

Слід пам’ятати, що весь процес кредитних виплат і його остаточне погашення фіксується у вашій кредитній історії. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь, після закінчення строку кредиту вимагайте від банку довідку про те, що вся ваша позика погашена. Цю довідку і усі документи про проведену кредитну операцію слід зберегти назавжди.

Список банків готових видати кредит

Кредит готівкою в банках України

до 200 000 грн.
кредитна карта
кредитний ліміт: до 200000 грн.
процентна ставка:43% на рік
пільговий період:до 62 днів
термін кредиту:до 24 місяці
вік: 18 - 70 років

1000 грн. + 90 днів = 1109 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

до 75 000 грн.
кредитна карта
кредитний ліміт: до 75000 грн.
процентна ставка:52% на рік
пільговий період:до 55 днів
термін кредиту:до 12 місяці
вік: 18 - 70 років

1000 грн. + 90 днів = 1129 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

до 50 000 грн.
кредитна карта
кредитний ліміт: до 50000 грн.
процентна ставка:65% на рік
пільговий період:до 62 днів
термін кредиту:до 36 місяці
вік: 25 - 70 років

1000 грн. + 90 днів = 1162 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

до 100 000 грн.
кредитна картка
кредитний ліміт: до 100000 грн.
процентна ставка:44% на рік
пільговий період:до 62 днів
термін кредиту:до 24 місяці
вік: 21 - 74 років

1000 грн. + 90 днів = 1110 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

до 200 000 грн.
кредитна карта
кредитний ліміт: до 200000 грн.
процентна ставка:62% на рік
пільговий період:до 62 днів
термін кредиту:до 24 місяці
вік: 18 - 70 років

1000 грн. + 90 днів = 1155 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

до 100 000 грн.
кредитна карта
кредитний ліміт: до 100000 грн.
процентна ставка:65% на рік
пільговий період:до 120 днів
термін кредиту:до 36 місяці
вік: 25 - 70 років

1000 грн. + 90 днів = 1162 грн. [до виплати]

ДОКЛАДНІШЕ

ДИВИТИСЯ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ