З 1 березня в українців з'явилася можливість подати заявку на вакцинацію проти COVID-19. Зробити це можна через державний портал Дія або додаток Дія.

Подати таку заявку мають право всі громадяни України. Після подачі заявки, оформлення якої в бреднем займає близько 3 хвилин, людина отримує право на вакцінацію в порядку черги.

Як подати заявку на вакцинацію на порталі Дія?

Для реєстрації в електронній черзі на вакцинацію потрібно виконати ряд наступних дій:

 1. Пройти реєстрацію або увійти на сайт державного порталу Дія ( diia.gov.ua ), використовуючи електронний цифровий підпис або BankID.
 2. Зайти в розділ «Послуги» і вибрати «Запис в лист очікування вакцинації від COVID-19».
 3. Вказати сферу своєї діяльності.
 4. Вибрати населеної пункт, де буде проходити вакцинація.
 5. После оформления заявки следить за уведомлениями на портале Дія.

Заявник отримує повідомлення із запрошенням на вакцинацію, коли підходить його черга. У запрошенні зазначаються дата, час і адресу медзакладу, де буде проводитися процедура.

Як подати заявку на вакцинацію через додаток Дія?

Записатися в лист очікування на вакцинацію можна і за допомогою смартфона - через додаток Дія. Для цього потрібно встановити останню версію цього додатка до себе на смартфон і увійти в додаток шляхом введення перевірочного коду або відбитка пальця. Після цього процедура проходить аналогічно процедурі на порталі Дія, зазначеної вище. Запрошення на вакцинацію буде відправлено повідомленням.

Цей додаток є для установки через App Store і Play Market, а пройти авторизацію можна за допомогою Приват24, Monobank і BankID НБУ.

Якщо самостійно заповнювати заявку проблематично, то можна вибрати третій варіант подачі заявки - зателефонувати до контакт-центру МОЗ (0 800 60 20 19) та залишить свої дані оператору.

Чи можна вакцинуватися без очікування черги?

В Україні передбачено п'ять етапів вакцинації населення. При цьому на перших чотирьох етапах вакцинація буде проводитися наступним категоріям населення:

 • медперсонал, обслуговуючий хворих COVID-19 і інші медичні працівники;
 • військовослужбовці ООС;
 • вчителя і соцпрацівники;
 • працівники, які стосуються критично важливим структурам держбезпеки;
 • працівники, а також люди, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
 • люди, які мають хронічні захворювання;
 • літні люди у віці від 60 років.

Зазначеним категоріям населення не потрібно подавати заявку на вакцинацію. Решті українців, що не відносяться до вище перелічених категорій, вакцинація покладена на п'ятому етапі програми в порядку черги.

Для довідки, вакцинація від COVID-19 в Україні почалася з 25.02.2021 р Станом на 05.03.2021 пройти вакцинацію вдалося більше 12 тис.украінцам, а в електронній черзі вже зареєстровано більше 127 тис. Заявок на вакцинацію. Вакцинація від COVID-19 в Україні є безкоштовною і добровільною процедурою.