Чи можуть забрати квартиру за борги по ЖКГ?

У нинішніх реаліях далеко не всім українцям вдається своєчасно погашати борг по комунальних платежах. У зв'язку з цим виникає питання про наслідки нарощування боргу по комуналці, і можливості втратити квартиру через таку заборгованість.

 Яка відповідальність за несплату комунальних платежів?

Несплата боргу за спожиту електричну енергію, воду і опалення, загрожує боржнику відключенням від зазначених ресурсів, а в крайньому випадку - позбавленням житла. Однак до конфіскації квартири за борги по комунальним платежам повинен бути виконаний ряд певних дій. В першу чергу боржнику пропонують внести плату в рахунок заборгованості, використовуючи кошти або інші цінності. Якщо такої можливості у боржника немає, то стягнення боргу відбувається за рахунок дорогого майна боржника, такого як побутова техніка, транспортний засіб та інші цінні речі, при реалізації яких можна отримати кількість коштів, необхідних для закриття заборгованості. Саме такі крайні заходи можуть бути підставою скасувати арешт квартири за борги по ЖКГ.

З метою стягнення заборгованості постачальник ЖКГ звертається з позовною заявою на певного боржника до суду. Для ініціювання конфіскації квартири і виселення з неї боржника по ЖКГ постачальнику ЖКГ достатньо отримати відповідні рішення суду.

В яких випадках неможливо конфіскувати нерухомість?

Важливо відзначити, що згідно з положеннями чинного законодавства виселення з квартири за борги по ЖКГ не завжди можливо. Так, якщо в квартирі проживають люди з інвалідністю, то процедура опису такого майна значно ускладнюється.

Що стосується випадку з квартирою, в якій прописані малолітні діти (до 18 років), то виставляти таке майно на торги можливо тільки після остаточного узгодження такої процедури з органами опіки та піклування. Таким чином, конфіскація квартири за борги по ЖКГ можлива тільки після підтвердження органами опіки гарантованого забезпечення дітей місцем постійного проживання після конфіскації квартири.

Без всяких сумнівів продаж квартири з метою стягнення боргу по комунальних платежах є не найкращим варіантом вирішення такої проблеми. На практиці такий варіант вирішення проблемної ситуації використовується як крайній захід, і тому його застосовують вкрай рідко. Але якщо житлоплощу все-таки планують виставляти на аукціон, то боржнику необхідно в стислі терміни подбати про виплату заборгованості по ЖКГ і встигнути закрити борги до продажу квартири. В іншому випадку повернення квартири буде практично неможливим.

Чи можна розібратися з боргами по ЖКГ без судових розглядів?

З огляду на вищевикладене, стає зрозуміло, що втратити квартиру через борги по ЖКГ цілком реально. При цьому врегулювати питання по заборгованості можливо на будь-якому з етапів стягнення боргу. Так, між постачальником і боржником може бути укладена мирова угода. За умови, що постачальник ЖКГ ще не подав позов до суду, боржник може спробувати узгодити реструктуризацію боргу. Подібна угода може бути оформлено на борги за наступними послугами:

  • водопостачання;
  • газопостачання;
  • теплопостачання;
  • електрична енергія;
  • комунальні послуги за утримання будинку та прибудинкової території;
  • вивіз сміття.

Оскільки конфіскація квартири за борги по ЖКГ є законною за умови, що сума боргу перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, реструктуризація стає альтернативним варіантом виходу з проблемної ситуації. Також важливо відзначити що при підписання графіка реструктуризації заборгованості, необхідно своєчасно виконувати поточні платіжні зобов'язання по ЖКГ.

Щоб не нарощувати борги по ЖКГ і не ризикувати своїм житлом при нестачі грошей можна звернутися до онлайн сервісу кредитування. Тут готові надати швидку фінансову допомогу при мінімальних витратах часу, сил і грошей. Кредит онлайн оформляється за 15 хвилин по паспорту та ІПН, перший кредит видається під 0,01% з мінімальною переплатою, а повернення кредиту доступне також в онлайн режимі при виплаті чергової зарплати.