Як розірвати договір поруки за кредитом?

У міру обставин люди, які виступають гарантом повернення позикових коштів, задаються питанням про можливість розірвання договору поруки за кредитом.

Підстави розірвання договору поруки

Розірвати договір поруки можна в таких випадках:

  1. Закінчення строку дії договору поруки. Такий варіант можливий у разі закінчення терміну договору та сплати позичальником заборгованості за кредитом в повному обсязі.
  2. Розірвання за згодою сторін. Такий мирний шлях вирішення питання можливий, якщо сторони договору дійшли до однакового висновку. Але в той же час позичальник з моменту розірвання договору повинен відшукати іншу особу, яка виконуватиме роль поручителя по кредиту.
  3. Розірвання договору поруки в односторонньому порядку. Можливо після односторонніх змін в договорі (сума кредиту, термін кредитування, відсоток та ін.) без відома поручителя.
  4. Передача боргу іншій особі (спадок після смерті). В такому випадку необхідно внести зміни в договір у зв'язку з відсутністю між поручителем і іншою людиною договірних зобов'язань.
  5. Кредитор відмовився від прийняття виконання в певний період. В такому випадку також можна скасувати договір і позбутися від поруки.
  6. Визнання договору поруки недійсним. В такому випадку необхідно вирішувати питання через судові розгляди за фактом обману, шахрайства, залякування і погроз. При наявності доказів про примусову згоду, суд може зняти відповідальність і визнати угоду недійсною.

рука часы

Який термін дії поруки?

Як правило, термін виконання боргових зобов'язань встановлюється індивідуально в процесі підписання договору, і тому термін дії поруки в кожному випадку може бути різним. У деяких кредитних договорах взагалі неописаний термін дії поруки.

Прийнято вважати, що якщо такий період не встановлено, то суб'єкт втрачає статус поручителя після закінчення шестимісячного терміну після припинення кредитором вимог по кредиту. Цей спосіб вважається законним для заперечування договору поруки.

Де оформити кредит без договору поруки?

Як показує практика, кредити з договорами поруки супроводжуються проблемними ситуаціями і спорами. Щоб спростити умови кредитування краще оформити кредит без довідок і поручителів. Такі кредити можна оформити в мікрофінансових організаціях (МФО) на онлайн сервісі кредитування. Сервіс працює цілодобово, і оформити кредит через нього можна дистанційно через інтернет.

Головними перевагами кредиту онлайн без довідок і поручителів є простота оформлення кредиту та мінімальна кількість вимог до позичальника. Кредит на сервісі доступний українцям від 18 років, не потрібно надання довідок про працевлаштування і про доходи, не потрібен поручитель по кредиту або застава. Більшість МФО надають перший кредит на максимально вигідних умовах - під 0,01% на суму до 12-15 тис.грн. Таким чином, сервіс онлайн кредитування дозволяє отримати кредит швидко, просто і без клопоту.