Як знайти роботу фрілансерам: огляд кращих бірж фріланса в Україні

Найпростіший спосіб відшукати роботу фрілансерам - через інтернет. Допоможуть у пошуку роботи біржі фрілансерів, і щоб вибрати альтернативне місце пошуку віддаленої роботи важливо знати 5 найпопулярніших бірж фріланса в Україні.

З кожним роком частка співробітників в трудових колективах українських компаній, які влаштовані позаштатно, стрімко зростає. Перевагами такого варіанту працевлаштування є відсутність необхідності щоденного відвідування офісу, можливість самостійної побудови графіка роботи і виконання своїх робочих обов'язків в комфортних умовах.

Як правило, пошук українськими компаніями позаштатних співробітників відбувається через біржі фрілансу. Позаштатні співробітники часто наймаються для виконання тієї роботи, яка не під силу командним співробітникам. Між роботодавцем і позаштатним співробітником укладається трудовий договір, в якому передбачається обсяг роботи, розмір заробітної плати, термін дії трудового договору та ін. Біржами фрілансу встановлено певний порядок розміщення замовлень, їх обробки і оплати. При цьому на законодавчому рівні робота на фрілансі поки не регулюється.

Найчастіше дистанційна робота підходить рекламникам, дизайнерам, маркетологам, журналістам, працівникам ІТ-сфери, перекладачам і творчим людям. Люди, які не мають спеціальної освіти, шукають віддалену роботу адміністратора, транскрібатора, оператора контакт-центру та ін.

Щоб швидше знайти потрібний варіант роботи у віддаленому режимі, кожному шукачу буде корисно дізнатися опис і характеристики найпопулярніших бірж фріланса в Україні.

5 найпопулярніших бірж фріланса в Україні

Кожен з розглянутих нижче майданчиків фрілансу має ряд своїх переваг і недоліків, щоб в цьому переконатися, потрібно ознайомитися з ними по-порядку.

Freelancehunt

Freelancehunt - Є великою біржею фрілансу, яка допомагає знайти як роботодавців так і виконавців віддаленої роботи. Freelancehunt містить проекти за найрізноманітнішими напрямками - тут є і SEO-пропозиції, і IT, і пропозиції з реклами, і по роботі над текстами.

Для пошуку роботи на Freelancehunt потрібно зареєструватисяшляхом послідовного виконання наступних кроків:

 • зазначення адреси електронної пошти, встановлення логіна і пароля;
 • заповнення анкети з зазначенням особистих даних (ПІБ, вік, місце проживання, освіта, стаж роботи тощо);
 • додавання фото;
 • додавання портфоліо (тексти, посилання на завершені проекти, фото, скріни);
 • коротка розповідь про себе.

Роботодавцям для розміщення замовлення також потрібно проходити реєстрацію. Так, при публікації завдання замовником повинен бути вказаний крайній термін виконання замовлення, розмір винагороди за роботу, список вимог до виконавця з чітким описом завдання.

Розмістити замовлення і запропонувати свою кандидатуру через біржу можна в цілодобовому режимі.

Freelance.ua

Freelance.ua - даною біржею також можуть скористатися як роботодавці, так і самі фрілансери. Багато користувачів послуг фрілансу вибирають цю біржу через простий інтерфейс і можливості швидкої реєстрації.

Важливим плюсом даної біржі є можливість поділу замовлень на окремі разові проекти, тривалу співпрацю і постійну роботу в офісі.

В меню сайту, розташоване збоку екрану можна відзначити категорію робіт, і по ній відшукати відповідні пропозиції з працевлаштування.

Kabanchik

Kabanchik - Є українським сервісом замовлення послуг. Тому тут можна знайти не тільки пропозиції по фрілансу, а також і роботу з прибирання, будівництва, ремонту авто та ін. За даними 2019 року за допомогою даного сервісу було виконано послуг на 155 млн.грн.

В середньому вартість замовлення, розміщеного на даному сервісі, оцінюється від 150 до 350 грн.

Weblancer.net

Upwork - з'явившись ще в 2003 році, цей сервіс був одним з перших бірж фріланса в Україні. Даний варіант більше підійде новачкам з наступних причин:

 • інтерфейс сайту дуже простий;
 • невелика кількість категорій з пошуку роботи;
 • відсутність жорстких вимог замовників до виконавців.

Перше завдання замовник може опублікувати без реєстрації.

Upwork

Upwork - Є міжнародною біржею, яка доступна також для фрілансерів і замовників з України. Щоб зареєструватися, потрібно:

заповнити профіль із зазначенням чесної і повної інформації про себе;

 • пройти попередню модерацію;
 • написати про свої навички та досвід роботи;
 • визначити погодинну ставку;
 • завантажити відео про себе.

Оплата на даній біржі здійснюється в коннектах, які прирівнюються 1 до 0,15 доларам. Комісія за користування сервісом для фрілансерів становить 5-20% .Бесплатний переказ коштів з даного сервісу може зайняти кілька днів. На платній основі переказ коштів займає до двох годин.

Підводячи підсумки важливо відзначити, що для фрілансерів в Україні надано достатньо широкий спектр пропозицій. За допомогою бірж фріланса кожен фрілансер може знайти роботу у віддаленому режимі досить швидко і легко. Найбільша кількість вакансій на сьогоднішній день розміщуються на біржах Freelancehunt і Freelance.ua. Ну а новачкам в сфері фрілансу краще звернути увагу на біржі Kabanchik і Weblancer.net. Досвідчені фахівці мають можливість співпрацювати з іноземними замовниками через біржу Upwork. При цьому всі фрілансери, отримуючи замовлення через зазначені біржі, можуть бути впевнені в оплаті своєї роботи завдяки системам безпечної оплати.