Що таке заставне інвестування і скільки на ньому можна заробити?

Щоб заробити люди вкладають накопичення в нерухомість, в акції успішних компаній, в дорогоцінні метали або в депозит. Однак з урахуванням падіння інфляції депозити перестають приносити прибуток, і навпаки втрачають відсотки від накопичень.

Депозити в банках України

Незважаючи на припинення різкого падіння депозитних ставок в українських банках, депозити продовжують втрачати прибутковість. Так, за останній час в українських банках ставки по депозитах в гривні на 12 місяців знизилися від 16% до 12% річних. А ставка по валютних депозитах не перевищує 4,5% річних.

Найбільш істотне падіння ставок спостерігається по короткострокових депозитах на термін 3-6 місяців - до 2,5%. Ставки на депозити за іншими термінами знизилися не так значно. Так, по вкладах на термін до 9 місяців ставки впали до 1%. Узагальнені цифри говорять про прибутковість за вкладами у національній валюті в розмірі 9-12% річних.

У ситуації, що склалася альтернативою інвестуванню в депозити є заставне інвестування. Такому способу грошового внеску характерний такий же принцип роботи, як і в разі банківського вкладу. Але при цьому прибуток від інвестицій стає значно вищим.

Як працюють інвестиції в заставні позики?

В умовах падіння прибутковості за банківськими вкладами, інвестори все частіше цікавляться небанківським ринком. Фінансові компанії пропонують підвищені ставки, і заставні позики стають високоприбутковими для інвесторів.

Заставне кредитування для фізичних осіб являє собою видачу позики під заставу. Як заробити на таких інвестиціях? Позичальник має власне майно, яке він готовий віддати в разі невиплати боргу. У якості майна може виступати будь-яке ліквідне майно (будинок, квартира, автомобіль та ін.). Компанія надає кредит під фіксовану ставку в 40-90% річних з одночасною виплатою дивідендів.

Фінансова компанія грає роль посередника між позичальником та інвестором. Її завдання - гарантувати повернення грошей і брати всі ризики на себе. Тому такі інвестиції стають вигідним вкладенням коштів.

Розмір заставного кредиту не перевищує 80% від вартості заставної нерухомості. А в разі кредиту під заставу на авто - не перевищує 70% від вартості транспортного засобу. При цьому вік автомобіля не повинен перевищувати 6 років.

У тому випадку, якщо позичальник не повертає кредит, то компанія займається реалізацією його майна для повернення своїх грошей. У цьому випадку компанія також отримує вигоду, а інвестори - заслужений заробіток. Гарантією повернення є нотаріальна застава ліквідної нерухомості клієнта (за договором позики та договору іпотеки).

Який розмір заробітку від заставного інвестування?

Дохід від заставного інвестування значно більше доходів від банківських вкладів, і становить близько 2-4% в місяць. А термін договору застави становить від 1 до 18 місяців. Всі податки з угоди оплачуються фінансовою компанією, а інвестор отримує чистий, раніше обумовлений відсоток.

Якщо виконати приблизний розрахунок заробітку від інвестиції грошей при відсотку 2-4% в місяць в залежності від суми, то цифри виглядають наступним чином:

 • при інвестиції в 100 тис.грн: річний відсоток прибутку становить 24%. Таким чином місячний дохід від інвестиції складе 2 тис.грн, дохід за 3 місяці - 6 тис.грн, а річний дохід складе 24 тис.грн;
 • при інвестиції в 200 тис.грн: прибуток становить 36% річних, з чого випливає, що в місяць можна заробити 6 тис.грн, за 3 місяці - 18 тис.грн, за півроку - 36 тис.грн, а за рік - 72 тис.грн;
 • при інвестиції в 500 грн: річний відсоток прибутку становить 48% річних. Щомісячний заробіток в такому випадку становитиме 20 тис.грн, за 3 місяці можна заробити 60 тис.грн, за півроку - 120 тис.грн, а за рік - 240 тис.грн.

Які переваги та недоліки заставного кредитування?

Інвестиції в заставні кредити, як і будь-який спосіб інвестування грошей, має свої переваги і недоліки.

До переваг відносять:

 • високий рівень прибутковості;
 • гарантія повернення грошей;
 • гнучкий термін інвестування;
 • своєчасні виплати.

Недоліками даного варіанта інвестування вважаються:

 • високий інвестиційний поріг - від 100 тис.грн, але частіше від 200 тис.грн, та не кожен може знайти таку суму грошей;
 • час на пошук клієнта (фінансової компанії під інвестовані гроші потрібно знайти позичальника).

Які компанії в Україні надають можливість заставного інвестування?

В Україні існує безліч компаній, що надають можливість заставного інвестування. Найбільш популярними компаніями є:

 • Advance Finance Alliance. Працює з 2009 року, поріг інвестування від 250 000 грн, з заробітком до 4% в місяць.
 • Кредіт112. Працює з 2005 року, поріг інвестування - від 270 000 грн, прибутковість від 1,8% до 2,5% в місяць (в залежності від ліквідності застави).
 • Royal Standart Group. Працює з 2012 року на арені кредитного бізнесу. Поріг від 200 000 грн, під 3% на місяць.

Таким чином, у банківських депозитів існують серйозні конкуренти по прибутковості з інвестиційними продуктами. І для багатьох заставне інвестування може стати найкращим варіантом вкладення грошей з гарантованою прибутковістю.