Щоб пережити тимчасові труднощі хочу взяти в банку деяку суму в кредит, але подробиць оформлення такого процесу не знаю, бо ніколи з таким не стикався. Підкажіть, будь ласка, як простіше та швидше оформити кредит? Чи потрібно буде вказувати, на що я хочу його витратити, чи це не має для банку визначального значення?

Кредитування підвищує виробниче зростання з допомогою збільшення платоспроможності населення, допомагаючи у своїй підприємствам розвиватися і з іншого боку економічний розвиток підвищує ринок кредитування. Незважаючи на купу привабливих пропозицій, буває так, що позичальник не завжди дуже швидко отримав кредит та ще й на хороших умовах.

Багатьом людям таке поняття, як «цільове кредитування» невідоме, незважаючи на те, що цей вид послуг є досить популярним і є одним з основних у цій сфері. Ті, хто вперше звертається до банку за кредитом, стоять перед вибором, яку позику оформляти — цільову чи нецільову.

Різновиди цільового кредитування

Відмінність цільової позики від нецільової полягає у зазначенні спрямованості одержуваних коштів. Зазначена спрямованість обов'язково має бути дотримана та є однією з основних умов отримання фінансових коштів. Крім виконання стандартних зобов'язань при отриманні кредиту (своєчасне повернення коштів, здійснення щомісячних платежів в обумовленій сумі) клієнт зобов'язується витратити отримані позикові гроші виключно на цілі, зазначені в договорі. Банки завжди контролюють цей момент шляхом збору та перевірки підтверджуючих документів — рахунків, накладних, актів приймання-передачі або інших, що доводять вчинення правочину.

Мета кредитування

Цільове кредитування охоплює досить широку область і видається на найрізноманітніші потреби. Під таку послугу підпадають гроші, необхідні на:

  • купівля автотранспорту;
  • оренду приміщення;
  • фінансування нових проектів;
  • купівля товарів;
  • споживчі витрати;
  • поїздки за кордон;
  • лікування та медичні послуги;
  • освіта;
  • особливі кредити, що надаються юридичним особам або фізичним особам-підприємцям та інше.

Найпопулярніша мета отримання такого кредиту, яка вказується в договорі, — поповнення оборотних коштів. Однак цільовий кредит не видається на оплату вже прострочених платежів, наприклад, якщо позичальник вже має оформлений кредит.

Якщо ви знаєте, на що конкретно вам потрібні гроші, краще оформляти цільове кредитування. Це заощадить не тільки час, а й буде вигідніше фінансово.

Мета, на яку надається кредит, обов'язково вказується у договорі. Також там можуть бути обумовлені терміни виконання передбачуваної угоди. Клієнт зобов'язаний у ці терміни надати банку документи, що підтверджують вчинення правочину та проведення платежу. При порушенні цих зобов'язань до позичальника буде застосовано санкції, передбачені договором. Це може бути відкликання кредиту або, наприклад, підвищення процентної ставки. Перелік документів, які банк прийме, як підтвердження угоди, що відбулася, можна уточнити у співробітників конкретно того банку, в якому оформлявся кредит.

Види цільового кредитування

Найпоширеніший — це споживчий кредит. Навіть ті, хто не користувався таким видом послуг, хоч щось про нього чули. Під таким видом кредиту зазвичай розуміють кошти, необхідні особисті витрати і потреби. Сюди не належать кредити на житло та автотранспорт. Споживчий кредит зазвичай надає повну свободу дій щодо отриманих грошей.

Наступним за запитом можна назвати кредит на освіту. Дуже зручний вид кредитування для тих, хто планує навчання, особливо з перспективою здобуття високооплачуваної професії. При такому вигляді позики є можливість відстрочення виплат на період навчання, що зазвичай є важливим для студентів.

Одним із найпопулярніших та безпроблемних є кредит на електроніку та побутову техніку. Така послуга дуже потрібна. Дуже багато людей беруть кредит на купівлю побутової техніки чи електроніки через легкість його оформлення. Кредити на електроніку зазвичай оформлюються досить швидко і вимагають пред'явлення мінімального пакета документів. До того ж, суми, необхідні позичальнику, зазвичай відносно невеликі, що робить виплати платежів за кредитом «безболісними» для сімейного бюджету.

Кредити на купівлю яхт та катерів. Специфічний та відносно новий вид кредитування, про який мало хто ще чув. Однак останнім часом така послуга користується все більшою популярністю. Кредит на купівлю яхт зазвичай беруть у приморських містах.

Всі перелічені вище види кредитів можуть отримати як фізичні, так і юридичні особи. Крім того, кредити поділяються на короткострокові та середньострокові, одержувані в рублях або у валюті, можливі з фіксованою або регульованою процентною ставкою та інші.

Особливості цільового кредитування

Однією з переваг цільового кредитування є досить широкий спектр можливостей (наприклад, оформлення кредиту або кредитної лінії). До того ж, цільові кредити зазвичай супроводжуються зниженою відсотковою ставкою, порівняно, наприклад, із класичними споживчими позиками, що одна із ключових моментів для позичальника. Цільові кредити зазвичай оформляються на досить короткий термін, що передбачає досить швидкий розрахунок позичальника із кредитними боргами.

Іноді кошти цільового кредиту не видаються позичальнику на руки, а перераховуються на рахунок одержувача, оплачуючи таким чином зазначену в договорі мету.

До недоліків оформлення цільового кредиту можна віднести, наприклад, умову наявності заставного чи поручительського забезпечення, підвищення процентної ставки за відсутності страховки.

При підрахунку розміру переплати слід враховувати додаткові витрати, про які багато хто забуває. До них належать банківські комісії при видачі кредиту, оплата послуг страхової компанії (щорічно), послуги оцінювача та нотаріуса. Тому, перед оформленням кредиту, варто вивчити умови надання послуги в різних банках та порівняти пропозиції, адже вимоги щодо відсоткових ставок або строків погашення можуть суттєво відрізнятися.