Що таке диференційований платіж

Диференційовані платежі — платежі, які щомісяця мають незмінну кредитну частину та відсоткову частину платежу, що поступово зменшується.

Диференційовані платежі змінюються щомісяця на кращий для платника бік, тобто зменшуються, але необхідно розуміти, що спочатку платежі будуть значно більшими, ніж при кредиті з ануїтетними платежами. Так що готуйтеся затягнути паски тугіше і терпіти великі щомісячні виплати, але все ж таки зменшення щомісячних платежів і значно менші відсотки за весь термін кредиту притягують кредитованих.

Також суттєвий плюс диференційованих платежів від ануїтетних платежів, добре видно за бажання достроково погасити кредит перед банком. Якщо на середині терміну Ви зібралися покрити залишок кредиту з диференційованими платежами, то Вам необхідно віддати лише половину кредиту, що логічно, а от якщо у Вас були ануїтетні платежі, то Вам потрібно буде викласти майже дві третини кредиту, при врахуванні того, що Ви виплачували ті самі відсотки, що й люди, які беруть кредит із диференційованими платежами.

Існує також мінус, який полягає у відмових у видачі кредитів банками, оскільки банки розраховують платоспроможність потенційних клієнтів, дивлячись на суму першої виплати та можливість клієнтом її погасити, а оскільки сума першої виплати завжди найбільша, то найчастіше, клієнтам, яким би дали ануїтетний кредит, диференційований кредит не видають.

В Україні практично не залишилося банків, які видають кредит із диференційованими виплатами. Всі інші банки перейшли на привабливіший для них ануїтетні кредити.

Невеликий ліричний відступ, а тепер до формули. Щоб розрахувати щомісячний платіж за диференційованим платежем, потрібно скористатися наступною формулою:

диференційований платіж