У скільки обійдеться новорічний стіл 2021?

Новий Рік в багатьох українських родинах пов'язаний з пишним застіллям, який вимагає значних матеріальних витрат. За підрахунками святковий стіл на Новий Рік 2021 для українців обійдеться в середньому в 1700 грн.

За інформацією Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" вартість новорічного столу для сім'ї з чотирьох дорослих складе 1,70609 тис.грн, що в порівнянні з торішніми показники більше на 5,3%.

Для розрахунку вартості новорічного столу були взяті базові традиційні страви на Новий Рік, які вважають за краще українці. Такими стравами, як правило, вважають всілякі салати, м'ясні і рибні страви, овочі, фрукти, хлібобулочні вироби, ну і звичайно шампанське з мандаринами. Головною стравою столу для більшості українців традиційно стане салат «Олів'є», який в разі приготування за традиційним рецептом з вагою близько 3 кг обійдеться близько 160 грн. Найдорожчими інгредієнтами цього салату є ковбаса (70 грн за 0,5 кг), зелений горошок (32,5 грн за банку), солоні огірки (16,5 грн за 200 гр), яйця (14,5 грн за 6 штук), майонез (12,5 грн за упаковку в 180г). Решта інгредієнтів цього салату (морква, картопля) в сумі обійдуться близько 14 грн. Другим за популярністю новорічним салатом є «Оселедець під шубою», для приготування якого потрібно витратити близько 120 грн, в тому числі на оселедець 100 грн за 500 грам, майонез 12,5 грн за 180 грам, овочі 8 грн (картопля 2 шт, буряк 1 шт, морква 1 шт, цибуля 1 шт).

Що стосується м'ясних страв на новорічному столі, то на них потрібно витратити близько 394,5 грн. У цю вартість увійде нарізка з ковбаси «Салямі» та копченої грудинки, приготована свинина і м'ясо птиці.

У зв'язку з підвищенням в нинішньому році цін на молочні продукти на 10-12% прикрасити святковий стіл твердим сиром буде коштувати близько 66 грн за 300 грам, а використовувати вершкове масло в приготуванні страв обійдеться близько 40 грн за 200 грам.

Додати фарб на столі у вигляді різнокольорових овочів обійдеться близько 108 грн, в тому числі вартість солодкого перцю 52,5 грн за 0,5 кг, свіжих огірків 22,5 грн за 0,5 кг, свіжих помідорів 38 грн за 1 кг.

Що стосується традиційного святкового напою на свято, то пляшка шампанського «Артемівське» обійдеться в 100 грн, а ось коньяк «Шабо» п'ятирічної витримки затягне на 170 грн. Крім алкогольних напоїв на стіл закуповуються і соки з водами. Так, за 2 л соку «Садочок» потрібно буде заплатити 38,3 грн, а 1,5 л мінеральної води «Моршинська» обійдеться в 11,3 грн.

Тим, хто захоче прикрасити свій стіл таким делікатесом, як рибна ікра, потрібно буде витратити в середньому 250 грн за 200 грам, а при покупці червоної риби знадобиться викласти 220 грн за 200 грам. При цьому такі складові не враховувалися в розрахунку базової вартості застілля, і збільшать витрати на новорічний стіл до 2176,09 грн.

Підводячи підсумок важливо відзначити, що у багатьох українців мало не на генному рівні закладено відзначати Новий Рік на «широку ногу», щоб наступний рік був успішнішим, ніж попередній. І щоб не відмовляти собі в щорічному задоволенні, і влаштувати яскраве і смачне свято важливо заздалегідь спланувати витрати на покупку продуктів. Допомогти відшукати відсутню суму грошей для покупки делікатесів на святковий стіл може онлайн сервіс кредитування, який працює в цілодобовому режимі. На даному сервісі кожен користувач може зробити для себе подарунок і вибрати кредит на максимально вигідних умовах, при цьому отримати гроші на карту вже через 15 хвилин після подачі заявки на кредит.