Використовуючи соцмережі, 33-річна мешканка Кривого Рогу оформила онлайн-кредити на українців на суму більше ніж 300000 гривень в різних мікрофінансових організаціях.

Кіберполіція викрила місцеву жительку у незаконному оформленні онлайн-кредитів на громадян. Так жителька Кривого Рогу незаконно змогла отримати доступ до номера телефону, електронній пошті і аккаунту в соціальних мережах.

В облікових записах своїх жертв вона шукала необхідну інформацію для ідентифікації осіб, паспортні та інші дані, щоб надалі оформити на них онлайн-кредит на банківську картку.

Потім підробивши паспортні дані і замінивши мобільний номер потерпілого на свій номер, злочинниця змогла отримати доступ до онлайн-банкінгу. Благодрая цього, шахрайка змогла оформити безліч кредитів на потерпілих, а також перевести всі доступні гроші в кредитний ліміт.

За попередніми даними, зловмисниця змогла обдурити таким чином близько 40 людей на суму понад 300 000 гривень.

За місцем проживання фігурантки, поліція провела обшук і вилучила комп'ютерну техніку, копії підроблених документів, мобільні телефони та SIM-карти, що використовувалися у протиправній діяльності. Підозрюваної загрожує до восьми років позбавлення волі.

Також при розслідуванні було встановлено один випадок, коли був отриманий доступ до електронної пошти потерпілої, де зберігалися копії документів і особисті фото. Надалі з використанням цих даних правопорушниця отримала доступ до онлайн-банкінгу, ніж фактично скомпрометувала BankID і увійшла в мобільне додатки «Дія».

"Щоб не постраждати від аналогічної схеми шахрайства, кіберполіції закликає громадян подбати про захист свого фінансового номера: заборонити віддалену заміну SIM-карти мобільного оператора або перейти на контрактне обслуговування, використовувати двухфакторную аутентифікацію. Також нагадуємо, що не варто публікувати свій фінансовий номер на платформах оголошень та в соціальних мережах", - застерігають співробітники поліції.

Як себе вести в такій ситуації, читайте в матеріалі "На мене оформили кредит. Що робити ?" і тоді ваші фінанси будуть в безпеці.