З 1 березня 2021 в Україні було дано старт державною програмою "Доступна іпотека 7%", яка компенсує банкам частину кредитної ставки до рівня 7% річних з держбюджету. Але скільки українців знає про цю програму і чи готові вони прийняти в ній участь?

За умовами програми, взяти кредит на покупку квартири або будинку можна, якщо нерухомість не старше 6 років, а нормативна площа житла становить 50м2 загальної площі на одну людину, або сім'ю з двох осіб і 20м2 на кожного наступного члена сім'ї.

Опитування соціологічною групою "Рейтинг", який проводився з 13 по 21 березня 2021 показав, що 6% українців, що однозначно взяли б кредит, оскільки не мають житла, 7% хотіли б взяти участь в програмі, але мають житло, 13% не виключають такої можливості, але вимагають більше інформації, 68% заявили, що не хочуть брати кредит на житло.

Чи хотіли б ви взяти участь у програмі "Доступна іпотека 7%" для придбання квартири чи будинку?

  • 6% - Однозначно так, я не маю житла
  • 7% - Так, але я маю житло
  • 13% - Можливо, але я хотів би отримати більше інофрмації
  • 68% - Ні, не хотів
  • 6% - Важко відповисти/Немає відповіді

Опитування проводилося методом особистих інтерв'ю за місцем проживання, де було опитано 2400 респондентів. Межа похибки при 95-відсотковому рівні довіри не перевищив 2%.

Відзначимо, в комерційних банках в березні 2021 середньозважена ефективна процентна ставка за новими іпотечними кредитами зросла і склала 14,0% на вторинному та 17,4% на первинному ринку.