спрашивает: Николай Пискунов
отвечает: Денис Пресич
фото Эксперта:
должность: засновник фінансової платформи "Кредитолайн"

Чи може поліцейський тримати камеру Трукам в руках при вимірюванні швидкості руху транспортного засобу? Ні! Не може. І давайте розглянемо чому.

Дана дія прямо суперечить статті 40 Закону України "Про національну поліцію", а також інструкції по використанню TruCam. Так TruCam повинен бути зафіксований статично тобто на транспортному засобі поліції або на спеціальному тримачі але не в руках поліцейського.

Стаття 40. Застосування технічних приладів та технічних засобів, що мають функції виявлення радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису. Дивитися Стаття 40

  1. Поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману з фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою:
    1) запобігання правопорушенню, виявлення або фіксування правопорушення, охорони та захисту публічної безпеки, особистої безпеки осіб і власності від протиправних посягань;
    2) забезпечення дотримання правил дорожнього руху.
  2. 2. Інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз повинна бути розміщена на видному місці.
  3. 3. Строки та порядок зберігання матеріалів фото- і кінозйомки, відеозапису встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.