спрашивает: Ирина Колесник
отвечает: Денис Пресич
фото Эксперта:
должность: засновник фінансової платформи "Кредитолайн"

Якщо ви випадково перевели гроші на чужу карту або стали жертвою шахраїв, то наша порада - як повернути перераховані гроші на карту Приватбанку або будь-якого іншого банку, вам стане в нагоді.

Банк не допоможе, а поліція швидше за все також розведе руками. Тому нам потрібна стаття 1212 Цивільного кодексу України - це «безпідставне збагачення». Відповідно до цієї статті 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Повний текст статті читайте нижче.

За цією статтею звертаємося до суду, де в заяві вказуємо, що ми помилково перерахували кошти не на той рахунок. Головне обов'язково вказати, що помилково перерахували. Чи не обман або шахрайство, а помилково!

І тоді суд зобов'яже людину повернути вам кошти, якщо вона не доведе протилежного, що гроші нею отримані за реальну послугу. А ми з вами знаємо, що таке довести вона не зможе!

Цивільний кодекс України

Стаття 1212. Загальні положення про зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави

  1. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
  2. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
  3. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином;
    2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;
    3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні;
    4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.