Як захиститися від шахрайства з банківськими картками

Кожен день від шахрайства з банківськими картами страждають тисячі людей. Безперервно шахраї вдосконалюють свої методи, обманюючи людей, і щоб захиститися від них, потрібно дотримуватися ряду важливих правил.

Що цікавить шахраїв?

Головна мета шахраїв - вкрасти гроші з банківського рахунку. Щоб досягти цієї мети шахраї, використовуючи різні способи, прагнуть отримати такі відомості:

 • ПІБ власника карти;
 • номер телефону, прив'язаний до карти;
 • номер карти, термін її дії;
 • Пін-код карти;
 • CVV-код;
 • код підтвердження, отриманий від банку в СМС-повідомленні.

Щоб захистити свою банківську карту від зняття готівки, потрібно ні в якому разі не повідомляти нікому вищевказані дані про свою карту. Особливо це стосується пін-коду, CVV-кода, терміну дії карти і змісту одержуваних СМС-повідомлень.

Як захистити безконтактну картку?

У сучасному світі люди все частіше користуються безконтактними банківськими картками. І якщо за допомогою такої картки можна робити покупки безконтактно, то і шахраї можуть аналогічним чином заволодіти коштами з картки.

При цьому ризик заволодіння даними по такій картці шахраями невеликий, оскільки звичайний термінал взаємодіє з чіпом на невеликій відстані, а створення спеціального чутливого пристрою - завдання складне.

Щоб захистити таку карту досить в кишені або чохлі для картки помістити шматок харчової фольги або придбати спеціальний гаманець для захисту зчитування.

Безконтактно також можна розраховуватися по картці за допомогою мобільного телефону з NFC-модулем. Для безконтактних платежів такий спосіб більш безпечний, оскільки при блокуванні телефону зчитати з нього нічого не можна, і щоб захистити свої дані досить забезпечити телефон блокуванням по відбитку пальця і встановити на нього антивірусну програму.

Що радить кіберполіція?

Щоб мінімізувати ризик розкрадання коштів з банківського рахунку, кіберполіції радить:

 1. Використовувати окремий номер телефону для зв'язку його з картою (фінансовий номер), не передаючи дані про нього стороннім особам.
 2. Використовувати виключно офіційні мобільні додатки інтернет-банкінгу. Інакше це загрожує встановленням фішингових додатків.
 3. Більшість мобільних операторів надають можливість підключення додаткового пароля для здійснення операцій по SIM-карті, що значно скорочує ризик перевипуску картки.
 4. Не передавати картку стороннім особам під час розрахунків в кафе, ресторанах, магазинах та ін.
 5. Не користуватися неперевіреними ресурсами для оплати товарів і послуг онлайн. Вони можуть бути фішинговими.
 6. Для розрахунків в інтернеті вибирати сайти із захищеним протоколом (https: //).

Якщо ж Ви все-таки стали жертвою шахрайства, краще не відкладати вирішення проблеми на потім і як можна раніше повідомити про незаконне списання грошей з карти в банк і поліцію. Також є альтернативний спосіб повернути гроші, які ви перерахували шахраю. А отримати тимчасову і швидку фінансову допомогу під час вирішення проблем з карткою можна через онлайн сервіс кредитування, де оформити кредит можна за лічені хвилини при мінімальних вимогах.