Як дізнатися, чи оформлено кредит на людину в Україні?

Досить часто люди стають жертвами шахраїв, коли кредит оформляється на ім'я людини без його відома. Щоб не постраждати від шахраїв, важливо стежити за своєю кредитною історією та регулярно її перевіряти.

Також корисно проводити моніторинг даних своєї кредитної історії, якщо оформлялися кредити в банках або МФО.

Поняття кредитної історії

Відповідальність позичальника перед кредитними організаціями називається кредитним рейтингом. При зверненні по кредит кредитна історія клієнта проходить перевірку з урахуванням його кредитного рейтингу. У свою чергу, кредитний рейтинг кожного позичальника починає формуватися з першого звернення за кредитом.

Отже, запорукою позитивного кредитного рейтингу є своєчасне виконання кредитних зобов'язань. Якщо у позичальника відсутні борги та прострочення за кредитом, це значно збільшує ймовірність схвалення нового кредиту в банку або МФО. Відповідно погіршення кредитної історії безпосередньо пов'язане з простроченням виплат та порушенням умов за кредитом. Тим позичальникам, яким властива подібна поведінка, зазвичай відмовляють у нових кредитах. Перевірити історію можна в УБКИ

Видалити дані з кредитної історії або їх змінити неможливо, а ось заповнити свій рейтинг новими відомостями з позитивними характеристиками кредитних виплат доступно кожному позичальнику.

Як перевірити кредитну історію?

Якщо позичальник хоча б раз оформляв кредит, то його кредитна історія зберігається в Бюро кредитних історій (БКІ). Відомості про оформлені кредити подаються до БКІ кредитором, який видає кредит позичальнику. А позичальник може дізнатися відомості про свою кредитну історію одним із наступних способів:

  • запит у БКІ. Один раз на рік кожен позичальник має можливість отримати відомості зі своєї КІ на безкоштовній основі. При подальшому зверненні протягом року за інформацією до БКІ запит буде платним;
  • через кредитний сервіс у режимі онлайн. Сучасні технології дозволяють завантажити програму УБКІ на свій телефон і слідкувати за своєю кредитною історією в режимі онлайн;
  • замовити дані про кредит у банку. Відомості про свій кредитний рейтинг позичальник може замовити у банку, де оформлено кредит. Такий запит зазвичай готується за необхідності рефінансування кредиту.

Що робити, якщо позичальник потрапив до чорного списку?

За наявності непогашеного кредиту необхідно зробити максимум зусиль для закриття боргу за кредитом. Адже, впоравшись із таким завданням, позичальник може підвищити свій кредитний рейтинг та збільшити шанси на схвалення нового кредиту.

Найшвидшим способом поліпшення своєї кредитної історії є отримання мікрокредитів та їх своєчасне повернення. Адже МФО лояльні до своїх клієнтів і дають можливість оформити кредит із поганою кредитною історією. Це дає шанс позичальнику виправити свою репутацію та навчиться правильно планувати свої витрати.

Порівняти пропозиції найрейтинговіших МФО та оформити кредит швидко можна за допомогою онлайн сервісу кредитування. На ньому зібрані найактуальніші пропозиції щодо кредитів з можливістю швидкого та простого оформлення кредиту на картку.

Список усіх МФО готових видати кредит із поганою історією кредиту:

CREDITPLUS
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,80 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDIT7
до 10 000 грн.
перший кредит: 600 - 17000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MILOAN
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,50 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MYCREDIT
до 15 000 грн.
перший кредит: 100 - 6000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,60 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDITKASA
до 20 000 грн.
перший кредит: 400 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

TENGO
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,00 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

ДИВИТИСЯ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ