Як правильно інвестувати?

Щоб прибутково вкласти гроші, люди задаються питанням, як почати інвестувати. Щоб розібратися в даному питанні, необхідно з'ясувати, як правильно інвестувати, як оцінити ризики і спрогнозувати прибуток.

Інвестування являє собою вкладення накопичень для отримання прибутку. Як правило дохід вкладника розраховується у відсотках річних від суми.

В Україні на відміну від інших країн світу багато людей не звикли заробляти на інвестуванні в міру своєї фінансової неграмотності. Насправді почати інвестувати можна вже з 1 тис.грн при цьому дотримуючись наступних правил:

  1. Створити подушку безпеки. На випадок форс-мажорних обставин повинні бути заощадження, які допоможуть швидко з ними справитися, не витягуючи активи з прибуткового проекту.
  2. Залишити гроші на необхідні щоденні витрати. Мається на увазі витрати на оплату рахунків, покупку продуктів і ін.
  3. Визначити розмір інвестицій. Вкладати потрібно не «останні» гроші. Це може бути частина накопичень, заробітної плати або додаткового заробітку. Почати можна і з невеликої суми, яка з часом буде збільшуватися.
  4. Вести фінансовий облік. Необхідно вести облік витрат і доходів для чіткого уявлення повної картини і можливості внесення коригувань в даний процес.
  5. Визначити мету і термін вкладень. Оптимальний термін інвестицій становить від 3 років.
  6. Реально оцінювати ситуацію. На думку досвідчених інвесторів не потрібно враховувати офіційні показники інфляції, але при цьому важливо орієнтуватися на реальне зростання цін.
  7. Поринути в тему. При старті інвестицій з нуля важливо вникнути в процес якомога глибше. Допоможуть в цьому читання, перегляд навчальних роликів, відвідування майстер-класів. Для більш серйозного підходу доступні онлайн-курси з функціоналом торгових терміналів і навчанням укладення перших угоди.
  8. Відшукати власний фінансовий інструмент. Не варто використовувати інструменти, які з певних причин не підходять саме для Вас, незважаючи на те, що комусь такі інструменти були вигідні. Важливо відшукати нішу, яка буде Вам цікава і підійде по всіх параметрах.
  9. Не вкладати гроші в один проект. Диверсифікація ризиків грає ключову роль в процесі інвестування. Щоб в один момент не втратити все, потрібно вкладатися в різні напрямки.
  10. Не допускати великих ризиків. Особливо не варто цього робити при старті, навіть якщо Вам їх рекомендують. Як наслідок це може принести значні втрати і розчарування в процесі інвестування.

Якщо дотримуватися перерахованих вище правил, то це дозволить грамотно підготуватися і почати правильно інвестувати з нуля. Даних правил можна і не дотримуватися, але тоді швидше за все з часом знадобитися допомога фінансового консультанта для збереження власних заощаджень. На додаток рекомендуємо прочитати "Що таке заставне інвестування і скільки на ньому можна заробити?