Чи вигідно брати кредит: міфи про кредити під час карантину

У сучасному світі кредит для багатьох вже не є фінансовою кабалою, а навпаки - стає реальною можливістю поліпшити своє життя.

У зв'язку з карантином і пандемією COVID-19 змінилося життя всього людства. Багато людей залишилися без роботи, і питання що робити з нестачею грошей залишилося відкритим.

Частина людей постаралися подолати фінансові труднощі, звернувшись за допомогою до родичів і відшукавши підробіток, інші - вирішили оформити кредит. З огляду на ментальність українського населення, багато людей відмовляться від оформлення кредиту через дорожнечу, невигідність і високий ризик. При цьому ті ж люди поділяють позицію європейців, які звикли жити в кредит, купуючи в кредит автомобіль, будинок і подорожі в будь-яку точку світу.

Одними з головних причин, які утримують українців взяти кредит, є міфи про кредити, які варто розвінчати.

Міф № 1: Кредит - це велика переплата і ризик.

Кожному кредиту властива процентна ставка за користування позиковими коштами, але не завжди вона є настільки жахливою і небезпечною. Щоб переконатися в цьому, достатньо перед оформленням кредиту уважно ознайомитися з кредитним договором і вивчити можливі варіанти кредитних програм. Так, відсоток по кредиту буде залежати від суми і терміну кредитування. Якщо розглядати кредит в МФО, то на невеликий термін і в невеликій сумі такий кредит можна оформити під 0,01%, але от якщо кредитування триватиме кілька місяців, то ставка може досягати і до 200% в місяць. Якщо кредит оформити під заставу нерухомості, то це значно зменшить розмір процентної ставки, яка може становити і до 1,5% в місяць зі зручним терміном виплат і тривалим періодом дії кредиту.

Міф № 2: Кредит складно оформити.

Про таку проблему потрібно точно забути. На сьогоднішній день завдяки розвиненості ринку кредитування кожен позичальник може вибирати між зручним оформленням кредиту і тривалою бюрократичною процедурою. Кожен позичальник має можливість не збирати велику кількість документів, переживати за відсутність офіційного працевлаштування та за якість своєї кредитної історії. Спрощується процес оформлення кредиту на сьогоднішній день в кредитуючих компаніях, які надають можливість оформити кредит на карту в онлайн режимі на простих умовах.

Міф № 3: Обмежені суми і штрафи за дострокове погашення кредиту.

Більшість якісних кредитуючи компаній не передбачають нарахування штрафів за дострокове погашення кредиту. Переконатися в цьому можна при вивченні кредитного договору перед його підписанням. Це дозволяє погашати кредит в будь-який час. Але для того, щоб він став вигідним рішенням, важливо ретельно спланувати виплату кредиту і вибрати суму кредиту виходячи зі своїх фінансових можливостей і рівня щомісячного заробітку. У разі проблем з виплатою кредиту не варто відкладати переговори з кредитором - тоді вдасться домовитися про прийнятні і комфортні умови повернення кредиту без шкоди для кредитної історії.