У скільки обійдеться опалювальний сезон 2020?

Офіційно в Україні початок опалювального сезону стартував з 15 жовтня, але при цьому запуск опалювального сезону залежить від рішення місцевої влади і погодних умов. Одночасно з цим в зв'язку з реформуванням ринку газу в Україні перестали регулюватися на державному рівні ціни на газ.

В рамках положень чинного законодавства, на підставі якого в Україні діє газовий ринок, в країні надають послуги більше 40 постачальників газу. У зв'язку з цим кожен споживач має право самостійно вибрати газопостачальну компанію для постачання газу.

Також згідно з умовами функціонування газового ринку можна змінити постачальника на власний розсуд. Кожен постачальник газу щомісяця оновлює ціни на газ, і відповідно до вимог законодавства зобов'язаний публікувати на сайтах інформацію про цю вартість газу на наступний місяць не пізніше, ніж за п'ять днів до вступу в силу нових цін.

Як змінити постачальника газу?

Для того, щоб змінити постачальника газу споживачеві необхідно виконати ряд послідовних дій, а саме:

  • звернутися з письмовою заявою до нового обраного постачальника. Якщо постачальник погоджується надавати послуги, договір зі старим постачальником автоматично припиняє свою дію.
  • при подачі заяви новому постачальнику заявник надає паспорт, ІПН і копію правовстановлюючих документів на приміщення, на яке планується постачання газу.
  • після отримання заяви новий постачальник зобов'язаний розглянути запит протягом 21 дня і прийняти рішення. У тому випадку, якщо постачальник після закінчення зазначеного терміну не відповів на запит, то це означає, що постачальник по ряду причин не погодився співпрацювати з заявником.

Яка вартість газу в Україні?

Що стосується ситуації на ціновому ринку газу, то найбільш низьку вартість пакета послуг пропонує ГСК «Нафтогаз України». Так, за станом на жовтень 2020 року споживачі ГСК «Нафтогаз України» платили 4,7 гривень за 1 кубометр газу. Також для споживачів надавалася можливість скористатися спеціальною пропозицією та придбати річний пакет послуг з фіксованою вартістю.

Друге місце за вартістю послуг на жовтень 2020 року обіймає компанія ТОВ «ВІК Палвенерго», яка пропонує ціну в 4,80 гривень за 1 кубометр газу.

Найбільш високу ціну на газ надає своїм споживачам компанія ТОВ «Одесагаз-Постачання», ціна в якій 6,85 грн за 1 кубометр газу.