У якій валюті краще зберігати заощадження в 2020 році?

Кожен фінансово відповідальний українець часто задає собі питання про те, в якій валюті зберігати гроші і наскільки надійна гривня.

Вибрати валюту, яка забезпечить конвертацію без ризиків всіх заощаджень, не вдасться навіть досвідченому фінансовому експерту. Також фактом є те, що гривня є дуже чутливою щодо негативних економічних факторів. Також очевидна гостра реакція курсу долара і євро на події світових ринків, рішення центробанків і політичні кризи.

З метою мінімізації ризиків, фінансисти рекомендують зберігати заощадження одночасно в декількох грошових одиницях. Створення валютного кошика дозволить досягти примноження заощаджень та забезпечить захист від негативних економічних впливів.

Дівчина з доларами

Чи варто купувати долари?

Що стосується нинішнього стану, то експерти рекомендують купувати валюту лише за крайньої необхідності. Якщо така необхідність відсутня, то краще дочекатися закінчення карантину. На той час збільшитися прибуток аграрного сектора, що сприятиме стабілізації курсу.

Якщо ж існує гостра потреба в купівлі доларів, то в першу чергу важливо визначитися з банком, де буде відбуватися покупка валюти. Дізнатися про курс можна за допомогою інтернету. Варто зазначити, що в зв'язку з карантином, багато банків перейшли на онлайн-обслуговування, і більшість фінансових операцій можна зробити в віддаленому режимі через інтернет. Докладну інструкцію про покупку валюти в онлайн режимі можна знайти на сайті банку.

Дівчина лежить у ванній з доларами та телефоном

Де вигідно зберігати заощадження?

Накопичення за своєю суттю є засобами для інвестицій. Вкладення можна зробити за рахунок покупки автомобіля, нерухомості, цінних паперів, розвитку бізнесу та ін. Для накопичення заощадження необхідні регулярні відрахування частини доходів у валютну корзину. Тому важливо розібратися, де краще зберігати гроші в Україні з метою досягнення фінансових цілей без втрати заощаджень.

Золото

Для золота характерне збільшення його вартості з кожним роком. За 10-ти річний термін, як правило, вартість золота зростає в чотири рази. З чого випливає, що даний варіант підходить для довгострокового зберігання заощаджень.

Депозит

Якщо відсутні варіанти зберігання заощаджень, краще почати з банківського вкладу. Щоб мінімізувати ризики краще відкривати депозити на короткий термін. Експерти рекомендують звертатися для цього в національні фінансові установи або банки з іноземним капіталом, у яких не озвучуються захмарні ставки. Депозит може забезпечити стабільний щомісячний дохід.

Готівка

Готівкові кошти вдома найкраще тримати в невеликій кількості на випадок форс-мажорних обставин. В якості такої фінансової подушки, яка буде завжди під рукою, буде сума в розмірі 5-6 місячних зарплат.

Якщо є сумніви в стабільності курсу і виникає питання, як зберігати заощадження, краще зібрати валютну корзину за принципом 50:50 з рівними частинами іноземної  і націонвльної валют.Так Вам вдасться отримати заробіток на відсотках і забезпечити захист заощаджень від курсових коливань.