Українцям без газового лічильника потроїли норму споживання газу

За постановою суду норми по споживанню газу для споживачів без лічильників будуть завищені до зразка 1996 року, збільшаться втричі.

Таке судове рішення було прийнято в результаті програшу Кабінету міністрів проти компанії «Миколаївгаз», що вимагає скасування постанови уряду 2019 року. Про це повідомила gazpravda.com.ua, передає minfin.com.ua.

Які норми діяли до останнього часу?

До 2 червня діяли наступні норми:

  • при наявності газової плити і централізованого гарячого водопостачання норма 3,28куб.м / особу на місяць;
  • при наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового нагрівача норма 5,39 куб.м / особу на місяць;
  • при наявності газової плити і газового водонагрівача норма 10,49 куб.м / особу на місяць.

Які оновлені норми споживання газу?

Норми споживання газу зразка 1996 року, оновлені судом, перевищують раніше встановлені норми споживання газу в 2-3 рази, і складають:

  • при наявності газової плити і централізованого гарячого водопостачання норма 9,8 куб.м / особу на місяць (більше раніше встановленої норми в 2,98 рази);
  • при наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового нагрівача норма 18,3 куб.м / особу на місяць (більше раніше встановленої норми в 3,4 рази);
  • при наявності газової плити і газового водонагрівача норма 23,6 куб.м / особу на місяць (більше раніше встановленої норми в 2,25 рази).

Чому так відбувається?

У зв'язку з підготовкою та прийняттям урядом постанов про зменшення норм споживання газу починаючи з 2015года з порушенням встановлених процедур, облгази оскаржували такі постанови в судовому порядку. Так, в 2015 році урядом було затверджено постанову про зменшення норм споживання газу без лічильників, але в цьому ж році вона була оскаржена в суді у втратила силу. Аналогічним чином склалася і доля постанови № 203 2016 року про зменшення норм споживання газу, яка була оскаржена в суді і втратила силу в 2018 році. Також втратила чинність постанова № 63, прийнята урядом в 2019 році. А на сьогоднішній час, 2 червня 2020 року була скасована дія постанови № 143 з порушення процедур при її підготовці та прийнятті.