Скільки коштує страхування від коронавируса в Україні?

Кількість хворих на COVID-19 в Україні невпинно зростає. У зв'язку з цим стає популярним медичне страхування. Приймаючи рішення оформити страховку, багато людей цікавляться питаннями чи є страховка від коронавируса і чи може допомогти звичайна медична страховка в разі захворювання.

Чи може допомогти звичайна медична страховка?

Насправді страхування від коронавируса є звичайним страхуванням, і багато акцентують на цьому увагу, але при цьому беруть відповідальність на себе тільки при настанні самого захворювання і / або при смерті. При цьому важливо враховувати що виплат по страховці може не вистачити. Адже в зв'язку з відсутністю на сьогоднішній день ліків від коронавируса немає точної інформації про вартість лікування. Також існує ризик отримати виплату по страховці несвоєчасно. Оскільки виплата страховки можлива тільки в разі документального підтвердження захворювання, експрес-тестування не буде показником, тести ПЦР робляться вибірково з отриманням результату протягом 3-5 днів, то виплата по страховці стає проблематичною. Незважаючи на це багато страхових компаній заявляють про зростання попиту на страхування від коронавірусу.

Кожна страхова компанія надає свої умови по страховці. Як правило умови страховки залежать від ступеня тяжкості захворювання. Тому стандартна медична страховка в разі захворювання коронавірусом не працюватиме. Це пояснюється тим, що в умовах захворювання, пов'язаних з пандемією - такий випадок вважається форс-мажором і не вважається страховим випадком. Варто зазначити, що ВООЗ 11.03.2020г. визнав коронавірус COVID-19 пандемією.

Так, з метою фінансового полегшення інфекції українськими страховими компаніями були розроблені страхові поліси для хворих коронавірусом.

Що передбачає страхування від коронавируса?

Кожна українська страхова компанія надає свої умови по страхуванню. Нижче будуть розглянуті найпопулярніші продукти:

  1. СК «Провідна». Програма «Стоп.коронавірус». Страхова сума до 50 тис.грн. Страхове покриття настає в разі стаціонарного лікування більше 5 днів гострої респіраторної інфекції викликаної COVID-19 (до 30 днів) і в разі смерті застрахованого від COVID-19.
  2. СК «Арсенал страхування». Програма «Захист від COVID-19» і 4 програми для трудових колективів від 20 осіб. Страхова сума 25 і 100 тис.грн. Залежно від програми страховий випадок настає при пневмонії з амбулаторним і стаціонарним лікуванням, при госпіталізації з важким перебігом хвороби, в разі смерті застрахованого від COVID-19.
  3. СК «Оберіг». Програма «STOP-коронавірус». Страхова сума до 50 тис.грн. Страхове покриття настає при стаціонарному лікуванні COVID-19 і в разі смерті від COVID-19.
  4. СК «Універсальна». Програма «Захист від COVID-19». Виплата 50 і 100 тис.грн. Виплати наступають при стаціонарному лікуванні від COVID-19 терміном більше 5 днів і при смерті від COVID-19.
  5. СК «Країна». Програма «Захист від COVID-19». Страхові виплати складуть 10, 25 і 50 тис.грн при госпіталізації в результаті зараження вірусом COVID-19 і в разі смерті від COVID-19.
  6. СК VUSO. Програма «Страхування від COVID-19». Виплата до 70 тис.грн. Страхове покриття відбувається при підтвердженні діагнозу, при амбулаторному і стаціонарному лікуванні, в разі смерті від COVID-19.
  7. СК УПСК. Програма «Турбота 24/7: розширення COVID-19». Страхова сума становить 30 тис.грн. Виплата відбувається при консультації і аналізах, амбулаторному та стаціонарному лікуванні, смерті від COVID-19.

Оформити страховий поліс можна у відділенні страхової компанії. Також більшість компаній надають можливість ознайомитися з умовами програм на своїх веб-сайтах, де можна дізнатися про вартість поліса і його оформити.