Наскільки доступні банківські послуги в режимі онлайн?

В умовах карантину багатьох клієнтів банку цікавить питання які банківські послуги можна отримати через інтернет, і чи дійсно можуть клієнти банків обійтися без походу в банківське відділення.

Які банки доступні в режимі онлайн?

Обстановини в умовах карантину змусили банки адаптуватись до ситуації, що склалася і надати своїм клієнтам доступ до послуг через інтернет. На сьогоднішній день більша частина базових операцій в банках доступна в онлайн режимі. Так, опцією оформлення кредиту, відкриття депозиту, здійснення грошового переказу або оплати послуг, забезпечені онлайн банкінги наступних банків:

 • Альфа-Банк Україна;
 • ПУМБ;
 • Ідея Банк;
 • ПриватБанк;
 • ФорвардБанк;
 • Укрсиббанк;
 • Ощадбанк;
 • Таскомбанк;
 • Креді Агріколь Банк;
 • ОТП Банк.

Які послуги доступні онлайн?

Онлайн-банкінги зазначених банків забезпечують своїх клієнтів базовим набором послуг з управління рахунком. За допомогою онлайн-банкінгу клієнти можуть здійснювати переказ грошових коштів з картки на картку за номером або реквізитами, здійснювати оплату комунальних послуг, управляти лімітами на зняття готівки, здійснювати блокування/розблокування картки, а також відкривати депозит.

Депозити в режимі онлайн

Управління депозитами в режимі онлайн особливо цікаво банкам, оскільки за рахунок реалізації такої можливості забезпечується економія на залученні клієнтів. Багато банків навіть надають додатковий відсоток по депозиту при його оформленні в режимі онлайн. Так, бонус за оформлення депозиту в режимі онлайн може досягати 0,25-1% річних. При цьому банки обмежують кількість депозитів, які можна оформити через інтернет.

Наприклад, Банк Креді Агріколь дозволяє відкрити в режимі онлайн один вклад «Накопичувальний», і при бажанні клієнта повторно оформити вклад знадобиться особисто відвідати відділення банку.

Для відкриття депозиту в Альфа-Банк Україна в режимі онлайн у клінта повинна бути діюча дебетова або зарплатна картка, що обслуговується в цьому банку. Таким чином, при намірі оформити депозит маючи тільки кредитну картку банку, онлайн оформлення депозиту буде недоступно.

Кредити в режимі онлайн

Формально в банках є оформлення кредитів через інтернет. Однак в режимі онлайн для оформлення кеш-кредиту в банку клієнт зможе тільки оформити заявку на кредит і отримати попереднє рішення банку. А для остаточного рішення банку, оформлення кредиту і його отримання клієнт буде змушений особисто відвідати банківське відділення. Винятком є Альфа-Банк Україна, який обіцяє завершити оформлення кредиту шляхом відправки документів і грошей за кредитом кур'єром. Деякі банки на час карантину призупинили видачу кеш-кредитів. одним з таких став Укрсиббанк.

Грошові перекази в режимі онлайн

Перекази доступні у всіх онлайн-банкінгах. А ось що стосується договірного списання коштів з рахунку, то в даному випадку ситуація ускладнюється. Наявність такої функції має на увазі списання в певну дату певної суми коштів для оплати послуг або грошового переказу. Така функція доступна в онлайн режимі банків Креді Агріколь, ОТП, Ощадбанку, Приватбанку, ПУМБу та Укрсиббанку.

Додаткові послуги онлайн-банкінгів

Поряд з базовими послугами банки надають ряд додаткових опцій. Найцікавішими і корисними є:

 • Обмін валют. Можна користуватися в Приватбанку, Укрсиббанку, ОТП, Ощадбанку, Таскомбанк і Креді Агріколь. Для здійснення операції необхідна наявність валютного рахунку або валютної картки.
 • Оформлення страховки. ПриватБанк і Альфа-Банк Україна пропонують своїм клієнтам оформити страхування для подорожей за кордон та страхування каско. У ПриватБанку також можна придбати квитки на літак або залізничний транспорт.
 • Графіки за категоріями витрат. Таку корисну опцію надають в Ощадбанку, Приватбанку, ПУМБ і Укрсиббанку.
 • Сервіси планування особистого бюджету. Встановити бажані фінансові цілі і стежити за їх досягненням можна за допомогою сервісів в Альфа-Банку і Укрсиббанку.

Крім зазначених послуг корисною опцією в онлайн банкінгу є онлай-чат, який звільняє клієнта від необхідності телефонувати на горячу лінію банку. Така опція доступна клієнтам Приватбанку, Креді Агріколь, Ідея Банку, ОТП Банку, Ощадбанку, Таскомбанк. Для чатів, що містяться в інтернет-банкінгу, додаткової ідентифікації не потрібно.