Чи можна застрахуватися від коронавируса за кордоном і скільки це коштує?

Україна вже потроху відкриває кордони, і багато туристів відлітають відпочивати в країни ближнього зарубіжжя. Однак деяких людей хвилює питання про ймовірність заразитися коронавірусом за межами країни, і чи покриє страховка лікування від такої недуги.

Що пропонують страхові компанії?

Починаючи з липня поточного року багато страхових компаній включають захворювання коронавірусу в список стандартних ризиків. Таким чином, для страхової компанії не має значення чим клієнт захворів за межами країни - коронавірусом або звичайною застудою. В обох випадках компанія обіцяє покрити оплату:

  • невідкладної швидкої допомоги;
  • амбулаторно-поліклінічної допомоги;
  • невідкладного лікування в стаціонарі;
  • медикаментів.

Клієнтам з симптомами covid страхова компанія передбачає додатково компенсацію вартості тесту на коронавірус. Але якщо клієнт бажає зробити тест в профілактичних цілях або це необхідно для в'їзду в країну, то його оплата не покривається страховою компанією.

За інформацією СК «Інго» крім зазначеної компенсації страхова також покриває витрати на вимушену обсервацію в іншій країні, якщо це передбачено місцевим законодавством.

Умови страхування в різних компаніях відрізняються між собою. Тому перед покупкою поліса важливо детально вивчити можливі варіанти страхування. Наприклад, за інформацією сайту СК «Провідна» по страховці обіцяють покрити вартість стаціонарного лікування при будь-якому перебігу хвороби covid. При цьому інформація про компенсацію оплати швидкої допомоги і тестування на сайті СК не вказана.

Страхова компанія ARX (раніше АХА Страхування) заздалегідь попереджає своїх клієнтів, що не компенсує витрати, пов'язані з самоізоляцією і обсервацією. Також в страховку не включаються витрати на евакуацію людини на батьківщину і покупку квитків в Україну.

Важливо відзначити, що страхова компанія буде оплачувати лікування тільки протягом терміну дії страховки, якщо інше не передбачено умовами договору. Наприклад, компанія «Інго» передбачає покриття медичних витрат застрахованої особи в сумі до 5 тис. доларів / євро протягом 7-15 діб після закінчення терміну дії договору. У СК ARX компенсацію можна отримати протягом 10 днів з моменту закінчення терміну дії страховки.

Який страховий ліміт на лікування?

Максимально допустима сума, яка може бути витрачена страховою компанією на лікування туриста, обмежується страховим лімітом. Більшість пропозицій від страхових компаній передбачають два варіанти ліміту страхування - 30 або 50 тис.євро. Такого ліміту цілком достатньо для масових напрямків у вигляді Туреччини і Єгипту, і для лікування в дорогих країнах Європи. Цілком зрозуміло, що страховка з лімітом в 50 тис.євро коштує дорожче.

Яка вартість страхового поліса?

Факт включення в страховий поліс ризику коронавируса істотно на вплинув на вартість страховки. Так, сума страховки залежить від терміну її дії, страхової суми і переліку ризиків, що покриваються страховкою.

Наприклад, страхова компанія ARX пропонує мінімальний базовий курс страховки на 7 днів вартістю 253,43 грн. Така страховка покриває швидку, невідкладну амбулаторну та стаціонарну допомогу, стоматологію, оплату медикаментів, евакуація з-за кордону, репатріацію тіла. Також страховкою покривається невідкладна медична допомога, пов'язана зі складними інфекціями, включаючи коронавірус.

Базовий курс страхування в СК Провідна на аналогічний термін з виїздом за кордон обійдеться в 227 грн, а в страховій компанії PZU Україна страхування з аналогічними умовами коштує 300 грн, але при цьому страховка додатково передбачає страхування нещасного випадку (ліміт 60 тис.грн) та відповідальності перед третіми особами (ліміт 30 тис.грн).

Що пропонують страхові компанії при скасуванні подорожі за кордон?

Страховка може також передбачати компенсацію витрат при скасуванні подорожі. Але така страховка купується окремо.

За словами директора департаменту андеррайтингу та врегулювання особистих видів страхування СК ВУСО С.Дяченко в страховий поліс фінансових ризиків входять ситуації, пов'язані зі скасуванням поїздки за кордон через захворювання / інфікування covid-19. Або ж якщо країна, в яку заплановано поїздку, відмовить туристу через захворювання. У таких випадках страхова компанія компенсує вартість путівки.

Важливо відзначити, щоб довести страховій компанії, що турист захворів / інфікований підходить не кожен тест. Страхові компанії, як правило, рекомендують пройти тестування в одній з лабораторій, що входить в список Центру громадського здоров'я.

За словами С.Дяченко підтвердженням інфікування covid-19 є тільки тест ПЛР, а експрес тести і тести імуноферментного аналізу є лише показниками непрямих ознак інфікування, але не підтверджують захворювання.