Чи можуть змінитися відсотки по кредиту при достроковому погашенні кредиту?

Кожен позичальник, вибираючи як кредитору банківську установу або небанківську фінансову організацію, повинен розуміти, що така послуга не може бути безкоштовною. Тому знайти економний варіант кредитування без переплат і дізнатися, чи зможе перегляд відсотка за кредитом при його достроковому погашенні стає першочерговим завданням для багатьох позичальників.

Який порядок нарахування відсотка за кредитом?

Відсотки за кредитом є сумою, яка має бути виплачена позичальником за користування кредитними коштами. Залежно від терміну кредитування розрізняють такі процентні ставки:

 • річна процентна ставка. Застосовується, як правило, при банківському кредитуванні;
 • щоденна (щомісячна) процентна ставка. Використовується для кредитування в небанківських фінансових організаціях (МФО, ломбарди).

Кредити у банківських установах є довгостроковими. У разі виконання умов кредитного договору з банком позичальник повинен вносити платежі за кредитом відповідно до встановленого графіка. Регулярні платежі формуються з тіла кредиту та нарахувань за кредитом. Також вивчіть, що потрібно знати про кредитні картки?

При банковском кредитовании применяется одна из следующих схем платежей:

 • классическая (дифференцированная): проценты начисляются на остаток по кредиту, поэтому наибольшая финансовая нагрузка по кредиту в данном случае имеет место на начальных этапах кредитования;
 • аннуитетная: кредит выплачивается равными частями на протяжении всего срока действия кредита;
 • буллитная: в первую очередь погашаются начисления по кредиту, а затем – тело кредита.

Для ломбардов и МФО, которые специализируются на выдаче небольших кредитов на короткий срок, характерна ежедневная процентная ставка. Размер переплаты определяется исходя от размера задолженности и срока кредитования.

Що дасть дострокове погашення кредиту?

Кожен позичальник має право достроково сплатити кредит. При достроковому погашенні гроші за кредитом виплачуються раніше за обумовлений термін, встановлений умовами кредитного договору. У зв'язку з цим багато позичальників цікавляться можливістю перерахунку відсотків за кредитом при достроковому погашенні кредиту.

У деяких банках можна отримати відмову від подібної послуги, оскільки при достроковому погашенні кредиту банк втратить частину запланованого прибутку. При цьому право на дострокове погашення кредиту закріплене нормами чинного законодавства України. У зв'язку з цим усі фінансові організації повинні підпорядковуватися законодавчим нормам та здійснювати перерахунок відсотків за дострокового погашення кредиту в повному обсязі.

Банківська операція має бути виконана протягом одного дня, за результатами якої клієнту мають бути видані:

 • квитанція про оплату;
 • довідка про відсутність заборгованості за кредитом.

Як показує практика, зусилля багатьох фінансових установ спрямовані на запобігання позичальнику достроково погасити кредит. Їхня позиція пояснюється тим, що чим триваліший термін обслуговування кредиту, тим більший прибуток отримає кредитор. Тому головним правилом для позичальника при оформленні банківського кредиту має бути перевірка можливості дострокового погашення кредиту – така опція у банках може бути заборонена.

Часткове погашення кредиту

Якщо позичальник захоче частково погасити кредит, то від кредитора може надійти одна з наступних пропозицій:

 • зменшення розміру щомісячного платежу через перерахунок відсотків на залишок кредиту при достроковому погашенні кредиту;
 • скорочення терміну кредитування за збереження розміру щомісячних платежів за кредитом.

Для позичальника вигіднішим є другий варіант перегляду умов кредитування, оскільки в такому разі вдається швидше виконати кредитні зобов'язання та скоротити розмір переплати за кредитом.

Як відбувається перерахунок відсотків за кредитами у МФО?

На онлайн-сервісі кредитування можна отримати кредит на будь-які потреби на строк від 1 до 30 днів. Головними перевагами сервісу є:

 • позичальник самостійно визначає суму кредиту та термін кредитування;
 • перший кредит у багатьох компаніях сервісу видається під 0,01%;
 • при своєчасному погашенні кредиту подальші кредити оформляються на велику суму (до 30 тис.грн) із застосуванням знижок та акційних пропозицій;
 • обробка заявки на кредит займає в середньому близько 15 хвилин;
 • кредит видається всім категоріям населення, включаючи студентів, пенсіонерів, позичальників зі зіпсованою кредитною історією та ін.

Залежно від терміну кредитування, кожен позичальник має право повністю або повністю погасити кредит раніше строку і отримати перерахунок відсотків за кредитом. Плата за користування позиковими коштами нараховується лише за фактичний час користування фінансовими послугами.