Карантин продовжено, що зміниться для українців в серпні?

Українці, починаючи з весни 2020 року, вже звикли жити в карантині, і адаптувалися до встановлених вимог з безпеки. Але продовжений адаптивний карантин в серпні принесе ряд змін в життя українців, до яких також необхідно бути готовими.

Як проходить вступна кампанія до ВНЗ у 2020 році?

Міністерством охорони здоров'я України було призначено дату закінчення навчального року та термін вступної компанії в 2020 році. Школярі закінчили навчальний рік до 1 червня, а випускники повинні це зробити до 31 серпня, а учні профтехосвіти - до 31 липня. Період вступної компанії до ВНЗ України буде діяти з 1 по 22 серпня.

Поділ України на 4 зони за кольором

Адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня. А з 1 квітня 2020 року всі області України розділені на 4 колірні зони в залежності від епідеміологічної ситуації в регіоні - на зелену, жовту, помаранчеву і червону. Кожна область може переходити з однієї кольорової зони в іншу у зв'язку зі змінами індикаторів захворюваності протягом п'яти днів.

До зазначених зон встановлено такі вимоги:

  • «Зелена» зона. У громадських місцях обов'язкове використання кожною людиною маски або респіратора. Проведення масових заходів з щільністю людина не більше 1 людини на 5 кв.м. У даній колірній зоні дозволена робота кінотеатрів, але з вимогою по наповнюваності до 50%. Наповнюваність транспорту повинна бути тільки в межах сидячих місць.
  • «Жовта» зона. Збереження вимог аналогічно «зеленій» зоні. Крім цього заборонено відвідувати заклади соцзахисту через скупчення людей похилого віку, які перебувають в зоні ризику зараження коронавірусом.
  • «Помаранчева» зона. Дозволено проведення масових заходів з щільністю людина не більше 1 людини на 20 кв.м. Припиняють працювати хостели і турбази, ресторани в нічний час, спортзали і установи культури. Також заборонена діяльність розважальних центрів, зупиняється набір в групи в дитячі сади.
  • «Червона» зона. Для даної кольорової зони характерна найбільша кількість заборон через негативну епідеміологічної ситуації в регіонах зони. Тут забороняється робота громадського транспорту, ТРЦ, ресторанів і кафе. Також припиняють працювати навчальні заклади.

У зв'язку з введенням колірних зон з 1 серпня по Україні будуть обмежені міські перевезення між адміністративними пунктами «червоної» і «зеленої» зони.

Листки непрацездатності у електронному вигляді

Система електронних листів тимчасової непрацездатності в Україні запущена з 1 серпня 2020р. З цього моменту інформація про непрацездатність громадян буде вноситися лікарями на сайті Пенсійного фонду. Таке нововведення дозволить заощадити медустановам значну кількість коштів, оскільки на закупівлю паперових бланків для лікарняних в середньому витрачається близько 4 млн.грн. на рік. Тестування системи проводиться більше 700 медичними установами України.

Відкриваються дитячі табори

Ще одна новина серпня - відкриття дитячих таборів. З 1 серпня дитячі табори можуть працювати, але їх робота буде залежати від їх місця розташування відносно колірних зон. Дитячі табори, розташовані в «червоній» і «помаранчевій» зонах, будуть закриті. А ось ті дитячі табори, які розташовані в «жовтій» і «зеленій» зоні, можуть працювати.

Тимчасово припиниться реєстрація ФОП

Таке обмеження пов'язане з запуском нового Єдиного державного реєстру України, який запланований на період з 5 по 16 серпня. У цей період тимчасово призупиняється реєстрація фізичних осіб - підприємців (ФОП), юридичних осіб і громадських організацій. В період з 7 по 16 серпня дані зі старого Єдиного держреєстру будуть переноситися в його нову версію, і в зв'язку з цим доступ до реєстру буде закритий.

Змінилися тарифи на електроенергію

Зміни торкнулися тарифу на передачу електроенергії НЕК «Укренерго», який збільшився на 54,6% - з 155,4 грн / МВт ∙ год до 240,23 грн / МВт ∙ год без ПДВ. На засіданні НКРЕКП затверджені нові тарифи на розподіл електроенергії для багатьох операторів системи України. Дізнатися інформацію про тарифи можна на сайті операторів системи. Підвищення тарифів за роз'ясненнями НКРЕКП пов'язано із заборгованістю перед виробниками електроенергії, і ці зміни необхідні для погашення існуючої заборгованості.