Який штраф за неправильне носіння маски в Україні?

Президент України підписав закон, яким передбачено накладення штрафу на осіб, які не носять в громадських місцях захисні маски або надягають їх неналежним чином.

Яким законом передбачена відповідальність?

6 листопада 2020 Верховною Радою був прийнятий Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)» № 1000-IX, який 19 листопада підписано президентом.

Зміни в Кодексі стосуються правопорушників, які не носять маски в громадських місцях або одягають їх неправильно. Тепер це вважається адміністративним правопорушенням і карається штрафом.

Який розмір штрафу?

Згідно зі статтею 44-3 Кодексу, за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно передбачається накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На сьогоднішній день це становить від 170 до 255 грн.

Згідно з дослідженнями, кожен четвертий українець носить маску нерегулярно. При цьому дуже багато надягають засоби захисту (маски, респіратори) на підборіддя, залишаючи ніс і рот відкритими. При такому носінні захисний ефект, само собою, відсутній, але формально вимога "масочного режиму" дотримується. У зв'язку з цим Кабінет Міністрів України розробив законопроект, який зобов'язує українців не просто надягати медичні засоби захисту, але і робити це правильно.

За словами міністра юстиції Д.Малюська, розмір штрафів для фізичних осіб порівняно невеликий, і по суті штрафи зменшилися в порівнянні з їх розмірами згідно загальних правил щодо карантину. Так, якщо раніше за відсутність маски накладався штраф в 17 тис.грн, то зараз оштрафують на 170 грн, а при повторному порушенні - на 255 грн.

Як повідомили на офіційному сайті президента України В.Зеленського, закон покликаний запобігти поширення коронавирусной хвороби серед населення України. Документ сприятиме тому, що у громадян України підвищиться соціальна відповідальність, що допоможе захистити їх здоров'я і життя. Як наслідок, зменшиться кількість випадків зараження коронавирусной хворобою, що допоможе запобігти неконтрольоване зростання числа хворих COVID-19 і перевантаження медичних установ.

Станом на 19 листопада в Україні зафіксовано 13,357 тис нових випадків коронавірусного захворювання. Найбільша кількість випадків захворювання за добу зафіксована в м.Києві (1,348 тис), Дніпропетровській області (1,128 тис), Київській області (786), Запорізькій області (748) і Черкаській області (726). В цілому за весь час пандемії по Україні зафіксовано 583,510 тис. випадків захворювання коронавірусом. Змогли вилікуватися від недуги 266,479 тис.українців, а померло 10,369 тис. осіб.