Які наслідки оформлення кредиту за підробними документами?

Часто відмовою в банківському кредиті стає наявність прострочень і непогашених кредитів. Щоб вирішити цю проблему деякі позичальники зважуються на підробку документів. Чим загрожує таке рішення і чому не варто підробляти документи для отримання кредиту, буде корисно дізнатися кожному позичальнику.

Чому не потрібно підробляти документи?

Як правила однією з причин підробки документів стає:

 • відмова в кредиті через відсутність офіційного працевлаштування;
 • недостатній рівень заробітної плати, якої буде недостатньо для покриття витрат з урахуванням кредитних зобов'язань;
 • відсутність доходу і брак грошей;
 • запит на велику суму кредиту.

Оформити липову довідку про високу заробітну плату з продажем підтвердження по телефону можна у чорних кредитних брокерів. Однак такий небезпечний спосіб підходить далеко не всім. Адже в тому випадку якщо банком буде виявлена підробка документів, клієнт буде внесений до чорного списку, і тоді жоден банк не схвалить йому кредит. Таким чином, спроба надання підробних довідок закінчиться втратою грошей.

Підробляти документи не потрібно по одній з наступних причин:

 1. Підробка документів є кримінальною відповідальністю. Навіть безгрошів'я краще в'язниці і наявності судимості, після якої жоден кредитор не схвалить кредит.
 2. Підробка документів легко виявляється. Дозволяє це зробити наявність у фінансових установ сучасного обладнання, програмного забезпечення, і сервісів, які швидко виявляють підробку.

Які документи найчастіше підробляють?

Попитом у підробці документів користуються:

 • довідка про доходи;
 • копія трудової книжки, завірена роботодавцем;

Довідку про доходи в основному замовляють підробити люди без офіційного місця роботи або взагалі безробітні особи. Така необхідність пов'язана з посиленням банками вимог до позичальників і розширення списку обов'язкових документів для оформлення кредиту. Так, на сьогоднішній день складно знайти банк, в якому видають кредит за паспортом - всюди вимагають довідку про доходи і підтвердження здатності позичальника платити кредит. Після отримання документів банк розраховує кредитний ліміт з перевіркою наявності робочого місця у клієнта.

У тому випадку, якщо банки не надають можливості отримати велику суму кредиту під низький відсоток, потенційні позичальники спокушаються на підробку документів. Адже якщо немає підтвердження доходу, то відсотки по кредиту можуть досягати до 40% річних, а в разі підтвердження доходу вартість кредиту буде зменшена в 4 рази.

Ще одним документом, що користується попитом в підробці, є трудова книжка. Підробляють її вміст одним із таких способів:

 • в справжню трудову книжку заносяться недостовірні записи про роботу з завіреним підписом та печаткою. Після чого копія трудової книжки надається в банк для оформлення кредиту;
 • шахраями видається підробний документ з брехливими відомостями.

Необхідність в таких документах найчастіше виникає у неофіційно працевлаштованих осіб, або взагалі у людей без роботи.

Коли може виявитися підробка і чим це загрожує?

Існує кілька способів, щоб виявити підробний документ. Кожна фінансова установа має свою службу безпеки, завданням якої стає зв'язатися з роботодавцем і запросити відомості про клієнта в різних інстанціях. Також підробка може бути виявлена в процесі судових розглядів, базових перевірок інформації про позичальника та ін.

У тому випадку, якщо банк виявить підробку документів, їм може бути подано заяву про порушення кримінальної справи. Також дана ініціатива може виходити і від нового кредитора, до якого перейшло право вимоги боргу за договором цесії, і від правоохоронних органів за власною ініціативою.

У разі подання в банк підробних документів позичальник порушує кілька кримінальних статей, що призведе до неприємних наслідків.

Виявлення фальшивої трудової книжки

Перевірити трудову книжку на справжність можна одним з таких способів:

 • робиться офіційний запит до органу, який друкує бланки, щоб звірити серію документа. В даному варіанті перевірка не допоможе, якщо трудова книжка справжня, а записи в ній фіктивні.
 • порівнюється дата першого запису з роком закінчення ВНЗ, і часто ця дата виявляється неправдоподібною.
 • відправляється запит до ПФУ про надходження відрахувань від роботодавця за певний проміжок часу.
 • запитуються відомості у роботодавця про терміни роботи клієнта.

З огляду на вищевикладене, все ж не варто ризикувати при бажанні отримати кредит в банку і підробляти документи. Між банками існує обмін інформацією про чорні списки, і таке рішення поставить хрест на подальшому кредитуванні.