Які наслідки несплати мікрокредиту в Україні?

На сьогоднішній день завдяки розвиненості ринку кредитування кожна людина, яка потребує кредиту, крім банківських послуг кредитування має можливість вибрати інші альтернативні варіанти отримання фінансової допомоги.

Так, натомість довгостроковим кредитам у банках сьогодні пропонуються кредити на невеликий термін та у невеликих сумах від мікрофінансових організацій (МФО). Такі кредити можна отримати на простих умовах онлайн. Але при цьому договірні відносини між кредитором та позичальником також фіксуються підписанням кредитного договору в режимі онлайн, згідно з умовами якого позичальник зобов'язується повернути позикові кошти у встановлений термін. З чого випливає, що у разі несплати кредиту позичальника буде притягнуто до відповідальності за невиконання платіжних зобов'язань, що йому може загрожувати як сплата штрафів, так і спілкування з колекторами та судовими розглядами.

Застосовують примусове стягнення державним виконавцем згідно з судовим рішенням. Як правило, зазвичай накладається арешт на всі рахунки в банку, і ці кошти використовуються для погашення боргу. Крім арешту рахунку, також підлягає арешту та майно позичальника.

тримають у руках гаманець з грошима і гаманець без грошей

Як робити у разі проблем із виплатою кредиту?

Часто позичальники, оформляючи мікрокредит, не замислюються над питанням про те, як їм бути у разі проблем із виплатою кредиту. Пояснюється це тим, що багато людей сподіваються на відновлення свого фінансового становища після отримання кредиту в Інтернеті і що у них не буде проблем із грошима. Але, на жаль, не завжди все відбувається так, як хотілося б. Адже ніхто не застрахований від раптового звільнення, падіння прибутковості бізнесу, тяжкого захворювання тощо, і в процесі вирішення складних життєвих проблем людина просто забуває про виплату кредиту, і до терміну її повернення у нього не буде грошей для погашення заборгованості.

У ситуації, коли позичальник не має можливості частково або повністю погасити кредит, завданням кожного МФО стає піти назустріч своєму клієнту у вирішенні цієї проблеми. У більшості випадків таке проблемне питання пропонується вирішити в МФО одним із таких способів:

  • через пролонгацію кредиту: оформити продовження кредитного договору можна через сайт МФО, і здійснити це бажано до створення значного прострочення за кредитом . Завдяки пролонгації кредиту позичальник має можливість відновити свій фінансовий стан для повернення боргу за кредитом без нарахування штрафів;
  • через рефінансування: для вирішення проблеми з поверненням кредиту багато МФО пропонують взяти новий кредит, метою якого стане закриття боргу за попереднім кредиту. Але як перестрахування від клієнта можуть вимагати надання застави за кредитом або поручителем;
  • через судові розгляди: якщо позичальник не йде на контакт з МФО щодо погашення боргу за кредитом, то МФО може звернутися у суд. В даному випадку в процесі розгляду справи в суді позичальник може через суд вимагати зменшити відсоток за кредитом, списати штрафні нарахування або продовжити термін повернення заборгованості за кредитом.

м'язистий хлопець тримає молот

Як МФО працюють із боржниками?

У разі утворення боргу за кредитом, більшість позичальників замислюються над тим, які наслідки несплати боргу з мікропозики в Україні. У більшості випадків при утворенні боргу за мікропозикою МФО вдаються до таких заходів щодо боржників:

  1. Розсилка смс-повідомлень. До закінчення терміну кредитного договору позичальнику на номер телефону, вказаний при оформленні кредиту, від МФО надсилатиметься смс-повідомлення з інформацією про борг за кредитом та необхідність його погашення. У разі відсутності виплат за кредитом, такі смс-повідомлення надсилатимуться позичальнику досить часто.
  2. Дзвінки по телефону. У тому випадку, якщо позичальник не реагуватиме на звернення МФО, представники кредитора можуть зв'язатися по телефону з родичами, друзями, посібником за місцем роботи тощо.
  3. Надсилання листів поштою.
  4. Залучення колекторів. Колектори можуть застосовувати моральний тиск на боржників. Але у разі застосування з боку колекторів сили позичальник має право звернутися до правоохоронних органів.
  5. Подання позову до суду. Такою мірою рідко вдаються МФО, оскільки суд не завжди залишається на стороні компанії, що кредитує.

З метою виключення можливих проблем із кредитною компанією необхідно своєчасно виплачувати борг за кредитом, а у разі проблем із виплатою боргу не відкладати проблему на потім, а звернутися за допомогою до МФО та знайти альтернативне вирішення проблеми.

люди пливуть на грошах та банківській карті

Як закрити кредит, якщо немає грошей?

Рефінансування – це спосіб вийти з ситуації, коли нема чим платити за кредит. Рефінансування передбачає запозичення грошей поза МФО, де оформлявся кредит, щоб погасити борг. Для цього можна взяти кредит у банку, як варіант - оформити кредитну картку або ж взяти кредит в іншій МФО. Можна розглянути варіант оформити акційний кредит під 0.01% до 30 днів з можливістю пролонгації до 365 днів:

CREDITPLUS
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,80 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDIT7
до 10 000 грн.
перший кредит: 600 - 17000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MILOAN
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,50 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MYCREDIT
до 15 000 грн.
перший кредит: 100 - 6000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,60 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDITKASA
до 20 000 грн.
перший кредит: 400 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

TENGO
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,00 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

ДИВИТИСЯ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ