Як заробити, залишаючись вдома: 5 способів онлайн-підробітку

Після карантину швидко відновити достатній рівень заробітку зможуть не всі, адже відшукати роботу в Україні не так просто. У період пошуку постійного і офіційного місця робота знайти гроші на повсякденні витрати можна за допомогою онлайн-підробітку. Швидко заробити в мережі допоможуть кілька перевірених лайфхаків.

Спосіб № 1. Зайнятися транскрібаціею і створенням субтитрів до відео.

Такий вид підробітку підійде багатьом, оскільки не вимагає особливих навичок. Для виконання роботи потрібно бути уважним і готовим до рутинного характеру роботи. Знання мов збільшить шанси відшукати більш дорогий підробіток.

Робота транскрібатора полягає в перекладі аудіо і відеозаписів у надрукований текст. Така послуга часто потрібна журналістам для розшифровки інтерв'ю, виступу спікерів та ін.

Також трапляються замовлення на складання субтитрів до відео. Таку послугу часто замовляють рекламні агентства і студії монтажу.

Що стосується оплати послуги, то 3 хвилини розшифровки аудіозапису в середньому оцінюються від 5 грн, а середній чек в даній категорії робіт становить 100 грн.

Спосіб № 2. Зайнятися копірайтінгом.

Для такої роботи людина повинна мати навички простого і зрозумілого написання матеріалу. Також можуть знадобитися знання основ маркетингу і продажів оскільки обов'язковою складовою копірайтінгу є написання текстів для продажу.

Робота полягає в написанні рекламних і тематичних текстів для сайтів і корпоративних блогів, складанні листів для e-mail розсилок і готових публікацій для соціальних мереж.

Частими замовниками такої послуги є інтернет-магазини, маркетингові компанії та підприємці.

Середня вартість написання 1000 символів оцінюється в 60 грн, при цьому вартість послуги залежить від тематики тексту і рівня кваліфікації фахівця. Наприклад, дорожче оцінюються тексти в сфері медицини і фінансів.

Спосіб № 3. Стати контент-менеджером.

Щоб стати контент-менеджером не потрібні вузькопрофільні навички, при цьому потрібно вміти працювати з графічними редакторами для обробки фото. Плюсом до кваліфікації стане знання основ HTML і CSS, а також базові знання SEO-оптимізації.

Робота полягає в наповненні сайту готовими матеріалами (статті, картинки, відео), в додаванні опису до товарної продукції, у створенні публікацій в соцмережах. Також в зобов'язання контент-менеджера можуть входити модерація і відповіді на коментарі.

В основному контент-менеджери потрібні інтернет-магазинам з великим асортиментом товарів, для яких необхідно регулярне оновлення інформації.

В середньому робота контент-менеджера оцінюється в 300 грн. При цьому оплата залежить від обсягу роботи і її специфіки. Наприклад, заповнення опису на один товар в інтернет-магазинів може коштувати 1-5 грн і буде залежати від вимог до завдання.

Спосіб № 4. Зайнятися створенням презентацій.

Така робота вимагає аналітичних здібностей. Фахівцю потрібно вникнути в тему і зрозуміти як візуально подати інформацію. Майстер презентацій повинен вміти працювати з графічним редактором (Photoshop, Illustrator) і знати особливості PowerPoint, Keynote.

Робота полягає в створенні презентацій для вирішення бізнес-завдань клієнта. Наприклад, донести бізнес ідею проекту для виграшу в тендері і отримання інвестицій. Замовниками такої роботи часто стають рекламні агентства і приватні підприємці, яким потрібна презентація ідеї, продукту або сервісу клієнту.

Що стосується оплати такої роботи, то в середньому одна презентація оцінюється в 300-400 грн, але ціна залежить від обсягу виконаної роботи і навичок фахівця.

Спосіб № 5. Озвучити відео або аудіо.

Щоб зайнятися озвученням знадобиться чітка дикція, приємний тембр голосу і вміння передавати голосом емоції. Крім власних здібностей для роботи знадобитьися спеціальна техніка, включаючи комп'ютер, студійний мікрофон з поп-фільтром.

Робота полягає в основному в озвучці навчальних відеороликів і аудіокниг, складання субтитрів до відео. З ростом популярності Youtube попит на озвучку постійно зростає. Тому диктори потрібні рекламним агентствам для озвучення рекламних роликів, всіляким онлайн каналам для озвучення навчальних курсів.

Оплата такої роботи залежить від її обсягу і сфери роботи. В середньому начитка тексту з листа А4 російською або українською мовою оцінюється в 200-300 грн, а озвучка 30-ти секундного ролики в середньому оплачується в 150 грн.