Як виявити МФО з прихованими комісіями?

Популярність кредитів у МФО зростає з кожним днем. Мікропозики дозволяють багатьом людям вирішити свої фінансові труднощі швидко і без зайвої паперової тяганини.

Більшість МФО прагнуть зберігати свою репутацію позитивною та підвищувати свій рейтинг, для чого клієнтам пропонуються інноваційні кредитні пропозиції, участь у програмах лояльності та всіляких акціях.

Однак серед МФО знаходяться й такі компанії, які за вигідними пропозиціями по кредитах приховують, по суті, кабальні умови кредитування у зв'язку з наявністю прихованих платежів та додаткових комісій.

Щоб не потрапити на вудку таким компаніям важливо знати, як виявить недобросовісні МФО і на які нюанси варто звернути увагу при виборі кредиту.

чоловік дивиться в бінокль

Чому кредити в МФО обходяться дорожче, ніж озвучено в рекламі?

Привабливі пропозиції про безвідсоткові кредити на будь-які цілі для всіх бажаючих озвучуються повсюдно – їх можна зустріти на рекламних щитах по місту, у засобах масової інформації та в інтернеті. Але при цьому часто клієнти МФО виявляють, що реальна вартість мікрокредиту значно перевищує його вартість, яку обіцяли в рекламі.

Пояснюється це тим, що МФО у рекламних пропозиціях озвучують номінальну ставку за кредитом, яка в результаті збільшується за рахунок таких складових:

  • витрати, пов'язані з послугами нотаріуса;
  • послуги страхування;
  • щомісячні комісії;
  • додаткові комісії, пов'язані з обслуговуванням кредиту, зняттям готівки та ін.

Про умови кредитування позичальник може дізнатися на етапі підписання кредитного договору. Усі МФО зобов'язані відповідно до норм законодавства вказувати у кредитному договорі всі умови домовленості. При цьому деякі компанії приховують неприйнятні розміри вартості обслуговування кредиту так, що людям без економічної освіти важко розрахувати реальну вартість кредиту та оцінити його вигоду. Часто такі МФО вказують найважливіші умови за кредитами у примітках та дрібним шрифтом або навпаки - щоб не акцентувати увагу прописують важливі умови кредиту в тексті договору серед інших пунктів.

Як результат, позичальник поспіхом, не ознайомившись з умовами угоди, бере кредит, який у результаті не може повернути.

дівчина тримає в руках долари

На які нюанси важливо звертати увагу?

Несумлінні МФО зазвичай використовують типовий набір схем обману клієнтів, внаслідок яких зобов'язання з виплати непосильного кредиту лягатимуть на нещасного позичальника, а саме:

Немає вимоги довідки про доходи

Більшість МФО видають кредити без довідки про доходи. Таке пом'якшення вимог підходить багатьом українцям, оскільки вони влаштовані неофіційно чи забезпечують себе необхідним прибутком за рахунок підробітків. При цьому важливо враховувати, що МФО включає у вартість кредиту фінансові ризики, що може вплинути на загальну вартість кредиту, включаючи приховані комісії.

Нарахування комісій з основних операцій

Залучаючи клієнтів дешевими кредитами, МФО озвучують, на перший погляд, незначний розмір комісій. Як результат, клієнти МФО мають великі переплати за кредитами.

Так, кредит без відсотків може передбачати нарахування разової комісії за видачу грошових коштів, нарахування комісії за зняття готівки, а також нарахування щомісячних платежів за страховку.

Щодо оформлення страховки, то в МФО можуть повідомити, що ця вимога є не обов'язковою для отримання кредиту. Але при цьому співробітник компанії наведе безліч аргументів на користь необхідності оформлення. Варто зазначити, що розмір страховки може досягати 1,5% від суми кредиту на місяць.

Головна пастка, якою користуються недобросовісні МФО – це нарахування відсотків не на залишок заборгованості, а на всю суму позики, що призводить до збільшення переплати в кілька разів.

задоволений чоловік вказує рукою вгору

Де знайти кредит без прихованих платежів?

Щоб оформити вигідний кредит без поручителів, важливо насамперед визначитися з МФО. Допомогти впоратися з цим завданням може онлайн сервіс кредитування, на якому вказана докладна інформація щодо кожного МФО та відгуки реальних клієнтів.

Вибравши найвигідніший варіант кредиту, важливо дотримуватися таких рекомендацій:

  1. реально оцінити свої фінансові можливості;
  2. ретельно вивчити умови кредитного договору;
  3. заздалегідь дізнатися про можливість пролонгації кредиту, реструктуризацію заборгованості та умови нарахування штрафних санкцій;
  4. наполегливо вимагати від представника МФО озвучити повну вартість кредиту на певну дату.

У разі виявлення підозрілих моментів та відсутності конкретики у відповідях, то з метою виключення фінансових труднощів доцільно буде відшукати альтернативні варіанти кредитування.

Де взяти кредит, якщо скрізь відмовляють?

CREDITPLUS
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,80 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDIT7
до 10 000 грн.
перший кредит: 600 - 17000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MILOAN
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,50 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MYCREDIT
до 15 000 грн.
перший кредит: 100 - 6000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,60 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDITKASA
до 20 000 грн.
перший кредит: 400 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

TENGO
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,00 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

ДИВИТИСЯ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ