На столі лежать документи калькулятор та лупа безпроцентний кредит

Небанківські фінансові установи залучають клієнтів пропозиціями «кредит за паспортом», «кредит під 0%», «кредит з поганою кредитною історією» та ін. При цьому НБУ дає рекомендації, як не переплачувати за такими кредитів.

На що потрібно звертати увагу у кредитному договорі?

Термін дії кредитної ставки в 0%

Нюансом безпроцентного кредиту у небанківській фінустанові може бути те, що відсоток за кредитом у 0% або 0,01% діятиме лише на протягом пільгового періоду. Він може становити, наприклад, 7 днів. Після цього через кредит будуть застосовуватися стандартні процентні ставки, які можуть становити 100%, 700% або навіть 1700% річних.

Рочну процентну ставку фінансові компанії вказують позначенням APR (Annual Percentage Rate, річна ставка), якому клієнти часто не надають значення.

Умови процентів за кредитом

У рекламних пропозиціях щодо кредитів фінансових установ зазвичай вказується відсоток за один день користування кредитом. Так, озвучена ставка за кредитом у 1-2% справді виглядає привабливо. З урахуванням невеликого платежу, що умовно становить 10-20 грн/день, клієнту не потрібно турбуватися про прострочення та несвоєчасне виконання своїх зобов'язань. Однак при простроченнях до кредиту починають застосовуватися штрафи, додаткові комісії та пеня.

Які МФО видають безвідсотковий кредит

Тут представлений список найкращих МФО, які готові видати кредит під 0%: MoneyVeo, MyCredit , CreditKasa та ін. Також у нас є все МФО України 2022 >, переходьте та вивчайте умови.

CREDITPLUS
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,80 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDIT7
до 10 000 грн.
перший кредит: 600 - 17000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MILOAN
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,50 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

MYCREDIT
до 15 000 грн.
перший кредит: 100 - 6000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,60 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

CREDITKASA
до 20 000 грн.
перший кредит: 400 - 10000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,70 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

TENGO
до 15 000 грн.
перший кредит: 500 - 15000 грн.
відсоток на добу: 0,01 - 1,00 %
строк кредиту: от 65 днів

ДЕТАЛЬНІШЕ

ДИВИТИСЯ ВСІ ПРОПОЗИЦІЇ

Графік погашення кредиту та умови нарахування штрафів під час прострочення

Штрафні санкції за кредитом можуть збільшити загальну вартість кредиту в кілька разів.

Так, деякі МФО під час прострочення кредиту автоматично починають збільшувати ставку за кредитом. При цьому до відсотка додаються штрафні санкції (наприклад, 2% від простроченого платежу першого дня прострочення, і кожен день прострочення плюс 2%; плюс пеня, наприклад, 1,5% від суми кредиту кожен день прострочення). Щоб уникнути такої ситуації, вивчіть, що робити у разі прострочення кредиту або за неможливості його виплати?

Як НБУ забезпечує захист споживачів?

Відповідно до вимог законопроекту № 1109, який готується до другого читання в парламенті, Нацбанк ініціює розкриття інформації про повну відсоткову ставку за кредитом. Така вимога поширюється на позики менше однієї мінімальної заробітної плати та на строк, менший за один місяць.

НБУ защита потребителей

Цим законопроектом також пропонується встановити обмеження щодо штрафних санкцій, які небанківські фінустанови зможуть нараховувати клієнтам за прострочення за кредитами. Це дозволить захистити клієнтів небанківських фінустанов від штрафів та пені, розмір яких на сьогодні значно перевищує розмір самого кредиту.

На додаток до цього НБУ планується встановлення вимог до розкриття небанківськими фінустановами інформації про послуги, у тому числі і в рекламі. Так, реклама повинна містити інформацію про реальні відсотки за кредитом та інформувати про наслідки порушення умов кредитування. Кому цікаво, радимо прочитати скільки банки витрачають на рекламу?

Як розрахувати реальну ставку з мікрокредиту?

людина вважає дані на калькуляторі за столом

Для прикладу візьмемо мікрокредит на суму 3 тис.грн на термін 30 днів. Протягом пільгового періоду кредитування (5 днів) ставка становитиме 0,01%. Інші дні до кінця місяця ставка за кредитом складе 2% на день.

Таким чином тіло кредиту, яке необхідно повернути, становить 3 тис.грн. А ось розмір відсотків за кредитом потрібно розрахувати.

За умови, що позичальник не допускав прострочень за кредитом і кредитор не застосовував до нього штрафних санкцій, за перші 5 днів відсотки за кредитом становитимуть лише 1,5 грн. Але за решту 25 днів відсоток за кредитом складе 1,5 тис.грн. Таким чином, загальна сума за кредитом складе трохи більше ніж 4,5 тис.грн. Тобто. відсотки за кредитом становлять половину від суми взятого кредиту.