Як заощадити особистий бюджет на карантині?

Численні дослідження в період карантину показали, що більшість українців не мають заощаджень, щоб чекати закінчення пандемії ще кілька місяців. Багато людей вже спочатку карантину втратили основне джерело заробітку, комусь урізали зарплату і гостро постало питання як заощадити особистий бюджет на карантині.

Головні правила економії

Щоб заощадити гроші на карантині найголовніше - це навчитися оптимізації своїх витрат. В даному випадку помічником стає самоізоляція. Адже залишаючись вдома, пропадає потреба в транспортних витратах, в покупці нового гардеробу, витратах на обіди на роботі тощо. Виключення таких витрат істотно скорочує витрати і, відповідно, економить сімейний бюджет. Також кошти економляться через виключення походів в кафе, ресторани, кінотеатри, які під час карантину закриті. Таким чином, значна частка економії бюджету відбувається вимушено, без докладання зусиль, дотримуючись правил карантинних заходів.

Як заощадити на продуктах?

Здійснюючи замовлення продуктів додому, економніше буде користуватися послугами супермаркетів, ніж замовляти готову їжу в ресторанах. Адже харчування в ресторанах нехай і вдома не тільки не скоротить витрати, але і їх значно збільшить. Тому при замовленні продуктів додому важливо дотримуватися таких правил:

  1. Скласти список необхідних продуктів і дотримуватися його, здійснюючи замовлення. Допоможуть в плануванні покупок спеціальні додатки, які можна закачати на телефон (Remember The Milk, Wunderlist і ін).
  2. При виборі продуктів краще віддавати перевагу цілим продуктам. Наприклад твердий сир так само як і ковбасу краще купувати цілою упаковкою ніж порційними нарізаними шматочками. Якщо купується крупа або цукор, то заощадити вдасться обравши такі покупки на вагу, а не в упаковці.
  3. Скоротити витрати на напої. За статистикою багато сімей витрачають надмірно грошей на каву. Скорочуючи витрати на каву, і вибираючи в якості напою чай, самостійно зварені компоти із заморожених фруктів, ви не тільки поліпшите своє здоров'я, але і заощадите сімейний бюджет. Заміна бутильованої води на фільтровану також позитивно відобразиться на сімейному бюджеті.
  4. Виключити купівлю брендованих продуктів. Як правило, розрекламовані продукти коштують дорожче інших, але не завжди краще за якістю. Тому щоб домогтися економії краще виключити зі своєї практики покупку брендованих продуктів, довіряючи лише власному смаку і досвіду.
  5. Стежити за акційними пропозиціями супермаркетів. При цьому важливо вибирати для покупок тільки ті продукти, які були заздалегідь записані в список. Інакше похід в супермаркет може закінчитися хаотичною скупкою непотрібних товарів.
  6. Обмежити вживання м'яса, сала, ковбасних виробів і солодощів. Зайві калорії на карантині нікому не потрібні. Тому краще віддати перевагу в їжі нежирному м'ясу, злакам, овочам і фруктам. А солодку випічку можна краще приготувати самостійно без шкоди для здоров'я.

Як скоротити витрати на платні послуги?

Заощадити бюджет на карантину допоможе заміна платних послуг безкоштовними, а саме:

  • Сервіси безкоштовних онлайн курсів (таких каналів на Youtube з'явилося безліч).
  • Онлайн бібліотеки і аудіокниги.
  • Онлайн кінотеатри (megogo, hdrezka і ін).

Відмовившись від платних послуг реально. При цьому дозвілля на карантині може не постраждати. Адже подивитися новий фільм можна і по безкоштовному доступу, перетерпівши невелику рекламу перед відеопереглядів. Відсутність кабельного телебачення може заповнити перегляд каналів через інтернет, який зараз доступний всім.

Як скоротити витрати на покупки?

Ще одним способом скорочення витрат на покупки є покупка товарів через OLX і SHAFA. Адже за допомогою таких сервісів можна купувати не тільки б/у речі, а й нові товари. При цьому, вибираючи продавця, важливо бути дуже обережним - в таких сервісах багато шахраїв. Купуючи товар краще відмовитися від передоплати за нього і вибирати накладений платіж, а при вимозі продавця надати дані банківської картки для здійснення оплати безпечніше відмовитися від послуг такого продавця.

Важливо відзначити, що карантин для багатьох сімей став часом вимушеної економії. Тому цей час буде корисно використовувати для перегляду власних витрат, виключення непотрібних витрат, і можливо перегляду способу життя.