Що потрібно знати про запуск системи фотофіксації перевищення швидкості в Україні?

З метою скорочення ДТП зі смертністю і травматизмом в Україні починаючи з 01.06.2020р. запущена система фотофіксації, головним завданням якої є автоматично фіксувати порушення Правил дорожньої безпеки.

Передумовами запуску системи фотофіксації стала значна чисельність ДТП в 2019 році, яка досягла 160,6 тис. випадків. Третина аварій трапляється напередодні вихідних і у вихідні дні, а пік аварійних випадків доводиться на 17-00 годин.

Перший факт порушення системою фотофіксації був зафіксований вже в 00-01 годин 1 червня в Києві, в Солом'янському районі, коли автомобіль Audi рухався зі швидкістю 75 км / год при допустимих на тій ділянці 70 км / год.

В результаті реалізації запуску системи фотофіксації очікується скорочення чисельності ДТП до 30-50%, але це вимагає установки тисячі камер для контролю дотримання ПДР по всій території, а не встановлення подібних камер на її окремих ділянках.

Принцип роботи системи фотофіксації в Україні

Прилад забезпечує фіксацію номера автомобіля, який перевищив швидкість. За номером автомобіля поліція шукає в базі даних власника авто. Після цього відбувається формування штрафної квитанції, яка направляється на адресу правопорушника. При цьому для відправки використовується адреса, вказана власником авто при реєстрації авто.

Які порушення фіксуються камерами?

На початковому етапі системою буде забезпечуватися фіксація перевищення швидкості, але в майбутньому планується фіксувати інші порушення ПДР.

Найближчим часом МВС будуть повідомлені плани реалізації даної системи, зокрема коли і за які порушення будуть штрафувати водіїв.

Факт порушення буде повідомлятися власникам авто через СМС-повідомлення, через листи на адресу електронної пошти і в паперовому вигляді шляхом надсилання листа на адресу реєстрації. Також порушення будуть опубліковані на офіційному сайті МВС України.

Як дізнатися де встановлені камери?

З повним списком камер фотофіксації можна ознайомитися на офіційному сайті МВС (https://mvs.gov.ua).

В даний час в рамках програми реалізації системи фотофіксації в Києві і області встановлено 50 камер фотофіксації порушень ПДР, в тому числі по Києву - 20 камер, по області - 30 камер.

Які камери встановлені?

Для системи фотофіксації використовуються камери вітчизняного виробництва «КАСКАД», здатні зафіксувати факт порушення на відстані 20-50м. Похибка приладу складає +/- 3 км. Для закупівлі камер на першому етапі з державного бюджету виділено 54 млн.грн.

Чи здатна камера зафіксувати номер автомобіля, на який нанесена плівка або сітка?

У разі відсутності або закриття номерних знаків авто матеріалами, камера не зможе правопорушення. Але при цьому в рамках програми «Безпечне місто», по якій встановлено більше 6 тис.камер, можна відстежити правопорушника і притягнути його до адміністративної відповідальності.

Який розмір штрафу за порушення ПДР?

Розмір штрафу за перевищення швидкості становить 127,5грн в разі оплати штрафу протягом перших 10 днів. Якщо оплата штрафу буде проведена після закінчення 10-ти денного терміну, то розмір штрафу збільшиться вдвічі, і складе 255 грн. У разі відсутності оплати штрафу питанням про стягнення боргу по його оплаті буде займатися Виконавча служба Міністерства юстиції України. Якщо водій не згоден з виставленим штрафом він може звернутися до Департаменту патрульної поліції або оскаржити штраф в судовому порядку.

Як можна оплатити штраф?

Оплату штрафу можна зробити одним із таких способів:

  • через відділення будь-якого банку України;
  • за допомогою QR-коду, зазначеного на постанові;
  • через будь-який платіжний сервіс;
  • через офіційний сайт МВС після реєстрації електронного кабінету водія;
  • через додаток «Дія».

Таким чином, оплату штрафу можна зробити за допомогою готівкового або безготівкового розрахунку. При нестачі коштів на картці оперативно вирішити питання можна за допомогою онлайн сервісу кредитування. Даний сервіс дозволить знайти потрібну суму для оплати штрафу протягом декількох хвилин і сплатити мінімальний розмір штрафу без переплат.