Чого можуть навчити фінансові гри?

На теперішній час вже зі шкільної лава дітей вчать фінансової грамотності, включаючи в програму уроки з фінансової грамотності та по економіці. За межами школи допомогти своїй дитині і собі навчитися управляти власними грошима можуть фінансові гри.

Що таке фінансові гри?

Фінансові гри - це настільні ігри або онлайн-ігри з віртуальним відображенням «школи життя» в мініатюрі. Такі ігри можуть навчити учасників гри управлінню фінансами, інвестуванню, створенню стратегії та ін. Такий вид дозвілля захоплює і не дає нудьгувати, а також в порівнянні з навчальним процесом буде дуже цікавий всім віковим категоріям учасників. Кожна фінансова гра дозволяє розвинути певні навички, в тому числі може навчити довгостроковому плануванню і прийняттю зважених рішень. Для того, щоб розібратися в користі від фінансових ігор, потрібно розглянути кілька популярних ігор даної категорії.

Гра в «Монополію»

Вперше настільна фінансова гра «Монополія» з'явилася під час Великої депресії і відразу стала користуватися всесвітньою популярністю. Головна мета цієї гри - це домогтися банкрутства інших учасників при раціональному використанні власного капіталу. Ігровий процес проходить на полі з квадратів, яке по колу проходить кожен учасник гри. Квадрати на полі складаються з активів і подій. Кількість кроків на полі за один хід визначає кинутий кубик.

На сьогоднішній день «Монополія» має безліч варіацій. Також «монополія» доступна і в онлайн-версії, яку можна встановити на смартфон. Дана гра корисна і цікава як для дітей, так і для дорослих.

«Монополія» вчить правильно управляти стартовим капіталом, збільшуючи його. Переможець гри стає монополістом в своїй сфері.

Гра «Cashflow» або «Грошовий потік»

Гра «Cashflow» була створена в 1993 році одним з самих успішних інвесторів в світі і автором популярної книги Багатий тато, бідний тато »Р.Кійосакі. На думку бізнесмена якщо не навчитися керувати грошима, то станеш їх рабом. І навпаки, якщо змусити фінанси працювати на себе, то це дозволить легко керувати грошовим потоком і забезпечить фінансову стабільність.

Гра «Cashflow» є більше не розважальною, а пізнавальною економічної грою. В процесі гри гравці заповнюють фінансові звіти. Навички, які набувають учасники під час гри, стануть в нагоді в реальному житті при вирішенні побутових питань та у бізнес сфері. Ця гра допоможе підвищити рівень фінансової грамотності та навчитися правильно інвестувати капітал, а головне - навчитися думати як багата людина.

Гравці «Грошового потоку» можуть навчитися розробляти стратегію грамотного інвестування, управляти власними грошовими потоками і контролювати їх. Також гра навчить змушувати гроші працювати на себе і бачити фінансові можливості на перспективу.

Чого навчить «Фінансовий футбол»?

Творцем гри «Фінансовий футбол» стала компанія VISA. На її основі була створена білоруська версія гри за підтримки Асоціації білоруських банків. Гра являє собою перевірку на фінансову грамотність, замасковану під футболом. В процесі гри даючи правильну відповідь на поставлені питання футболісти отримують можливість віднімати м'яча у противників. Для відповіді на питання пропонуються кілька варіантів. Гра складається з трьох рівнів складності. Теми питань стосуються управління особистим бюджетом, грамотного користування кредитом, пластиковими картками та іншими банківськими послугами.

«Фінансовий футбол» вчить управляти особистими фінансами. Завдяки чотирьом навчальним модулям гравець вивчає такі питання, як значимість заощаджень, складання бюджету, набуття кредитоспроможності. Кожен модуль складається з вправ і тестів, які забезпечують перевірку і закріплення отриманих знань.

Користь від гри «LibertEx»

Ця гра була створена п'ятьма успішними фінансистами які мали на меті відтворення реальних умов досягнення успіху. Гра складається зі злетів і падінь, різних можливостей, роботи і відпочинку, сімейних справ. Зазначені складові і роблять гру цінною і оригінальною. Адже ця гра дозволяє не тільки працювати і досягати поставлених цілей, а й показує значимість виділення достатнього часу для відпочинку і сім'ї для досягнення фінансового успіху.

При грі в дану настільну гру учасники заробляють, збираючи на цінні речі в реальному грошовому еквіваленті. Наприклад, при бажанні накопичити на яхту, в учасника не вийде розслабитися і він змушений буде накопичувати заощадження. При цьому в ході гри в учасників будуть з'являтися різні фінансові можливості, які дозволять прискорити досягнення мети. При цьому не всі ракурси допоможуть досягти мрії - деякі можуть привести до банкрутства бізнесу.

Гра «LibertEx» вчить тайм-менеджменту. Її учасники вчаться розподіляти фінанси і ресурси організму. За допомогою такої гри можна навчитися бути щасливим і успішним при збереженні балансу між бізнесом і відпочинком з сім'єю.

Чи потрібні фінансові ігри для дітей?

Залучення дитини до фінансової грі - це найкращий спосіб навчити її фінансовій грамотності. На думку експертів, навчати дітей правильному поводженню з грошима потрібно з початкової школи. Починати навчання краще за все з фінансових ігор для накопичення грошей. Для гри з дітьми підійде «Монополія» (у варіаціях від 6 років), а з часом можна переходити до більш складних ігор.

Батьки несуть відповідальність за фінансову грамотність своїх дітей. І оскільки в шкільну програму такий курс навчання тільки починає вводитись, потрібно починати навчатися фінансовій грамотності самостійно за допомогою фінансових ігор.