Кредити на картку від приватних осіб чи МФО?

Незважаючи на те, що більшість населення країни має певні кредитні зобов'язання, добрій половині з них надано статус «несумлінної». До цих лав потрапляють не лише ті громадяни, які свідомо не платять борги.

Існує категорія боржників, які потрапили туди через низку серйозних причин. Але, навіть виправивши ситуацію, дані залишилися в УБКИ, і тепер ці люди для банків є неблагонадійними.

Коли з'являється потреба у терміновій покупці або виникає інша причина для поповнення своєї картки, можна взяти позику від приватних осіб, на умовах, прирівняних до звичайного банківського кредиту. Така послуга між громадянами існує давніх-давен, ще коли вся країна «зайнялася бізнесом». Тоді це називалося «позичити під відсотки».

У чому така угода і як вона була захищена?

Коли людині були потрібні гроші «на розкрутку», він позичав їх у знайомих. Супроводжувалась угода підписанням розписки, що уточнює терміни та способи повернення позикових грошей. Зазвичай це було зобов'язання виплачувати щомісяця відсотки користування. Але, на відміну від банківських кредитів, мікропозики від приватних осіб супроводжувалися й деякими неприємними нюансами у разі несплати. На підставі розписки кредитор міг подати до суду на боржника та отримати свої кровні назад. Але найчастіше такі відмови від повернення позикових коштів вирішувалися шляхом вибивання боргів.

Сьогодні у різних містах країни можна отримувати мікрокредити (у Києві, Харкові, Одесі та інших містах України) із кредитною історією, яка бажає кращого. Ні про яке «вибивання» не може бути й мови. Зрозуміло, невиплати за кредитами супроводжуються штрафними санкціями, але у разі зі своєчасним зверненням клієнта до кредитної організації питання вирішується шляхом реструктуризації.

Займы в МФО набагато надійніше, безпечніше, а часом і вигідніше отримання грошей у борг під розписку від приватних осіб. Ви не ризикуєте потрапити до шахраїв, які користуються тим, що більшість позичальників читають кредитний договір дуже швидко. При неодноразовому зверненні в ту саму компанію ви, напевно, зможете розраховувати на більш лояльні умови, зрозуміло, якщо всі взяті на себе зобов'язання будуть виконані у зазначені терміни.

Якщо раніше МФО діяли лише у столиці, то тепер це доступно у будь-якому куточку країни. Наприклад, позики в Дніпрі можна отримати миттєво від Moneyveoабо Mycredit. Суми відносно невеликі, до 30 000 гривень, але вони можуть виручити вас у дуже відповідальний момент.

На початку літа послуги МФО дуже доречні. До зарплати ще кілька тижнів, всі накопичення вкладені в закінчення навчального року дитини. Але на перших батьківських зборах порушується питання про вкладення невеликих фінансових засобів у розвиток установи. Хто зізнається, що до зарплати гаманець порожній? Вийти з делікатного становища можна цього ж дня. Зайти в інтернет, зробити заявку і через півгодини необхідна сума буде на вашій картці.

Де вигідніше взяти у борг: у мікрофінансовій організації, у родичів чи у приватної особи вирішувати лише вам.