Чи пам'ятаєте ви, як отримували першу зарплату? Не просто гроші за підробіток після навчання, а справжню зарплату за справжнісіньку роботу повний робочий день. Я цей день пам'ятаю дуже ясно. Моя зарплата тоді навряд чи когось вразила б, але мені ця сума здалася просто величезною. Раптом виявилося, що за два тижні я заробила більше, ніж за пару місяців підробітку під час навчання. Іншими словами, я стала багата!

І я зробила те, що зробив би будь-яка освічена зразковий випускник університету - все до копійки я витратила на новий одяг. І взуття. І дещо по дрібниці. У будь-якому випадку, я могла собі це дозволити, адже через два тижні я зароблю ще.

Незабаром я купила собі досить одягу та багато інших речей, про які раніше і не думала. Але ось у чому проблема. Хоч зараз я заробляю набагато більше, ніж тоді, в кінці місяця я все також ледь зводжу кінці з кінцями. Тільки зараз проблема не в низькому доході, а в мені самій.

Інфляція способу життя

Іноді це явище називається інфляцією, або знеціненням способу життя. Це відбувається коли, при зростаючому доході, який повинен перенести вас на нову соціальну щабель, ви залишаєтеся в тому ж самому фінансовому становищі.

Як тільки я розумію, що можу дозволити собі щось краще, ніж раніше, вся моя попередня життя починає здаватися застарілою версією. Незабаром, я почала позбавлятися від старого життя, ніби змія від шкіри, так швидко, як тільки це можливо.

Чи не застряньте на біговій доріжці задоволень

Тоді я не розуміла, що можна оточити себе речами кращої якості, але від них життя сама по собі не буде здаватися краще. Деякі називають такий спосіб життя «бігом по біговій доріжці задоволення». Ти біжиш швидко, як тільки можеш, але в підсумку так нікуди і не приходиш. А прискорюючись, наближаєш момент, коли з цієї бігової доріжки ти злетиш і боляче вдаришся про землю, розуміючи, що потрапила в пастку. На щастя, моя професія допомогла мені розібратися в питаннях планування особистих фінансів і дала навички розумної витрати грошей. Звичайно, я встигла насолодитися інфляцією способу життя у всій красі, кілька років після випуску. У мене з'явилася машина, я перестала їсти напівфабрикати, моя нова квартира набагато просторіше старої (дивись, мам, тут навіть немає мурашок!). Але я вчасно зупинилася, і інфляція перестала впливати на мій збільшується дохід. В результаті, тепер я можу відкладати певні суми на пенсію і робити додаткові виплати по іпотеці.

Ви теж не хочете стати жертвою інфляції способу життя? На щастя для вас, це досить просто, треба тільки поглянути на життя під іншим кутом.

Подумайте про те, що робить вас щасливим

Іноді підвищення доходу тягне за собою якусь зміну в свідомості. Раптово, улюблена машина починає здаватися старою розвалюхи, а шаурма, яку ви любили купувати з друзями в великій перерві, негайно летить у відро для сміття. Насправді ж, якщо ви спробуєте згадати, що робило вас щасливим в ті роки, навряд чи це буде пов'язано з вашим одягом, автомобілем, зарплатою. Швидше це було ваше хобі і ваші друзі.

Строгий бюджет і веселі пригоди йдуть рука об руку

Одного разу я зупинилася в брудному готелі, який був «недалеко від пляжу» тільки в рекламних листівках. Передбачалося, що він був зроблений в стилі мексиканської таверни, але на ділі виявлялися старі дерев'яні стіни з облупленою червоною фарбою (на повному серйозі), а про гостинність можна було тільки мріяти - адміністратор постукав мені в номер о дев'ятій годині ранку, щоб нагадати мені, що пора виселятися. А я сказала, що стійка ресепшена також була баром, і обома завідував мужик, одягнений в запрану сорочку, однорукий і зі скляним оком? Навмисно не придумаєш. А якби ми з друзями могли дозволити собі престижний готель, з візерунчастими ручками на дверях і м'якими, приємно пахнуть простирадлами, у мене стало б на одну цікаву історію менше в запасі.

Фінансові обмеження мають свої переваги. Вони не тільки розвивають винахідливість, але, коли більше немає варіантів, допоможуть вам потрапити в цікаве, що запам'ятовується пригода. Чесно кажучи, то подорож я б навряд чи повторила зараз, зате всі готелі, в яких я жила після, не були і вполовину такими, що запам'ятовуються.

Сховайте гроші подалі, поки все не витратили

Мене завжди дивувало те, як спокійно люди живуть від зарплати до зарплати, не відкладаючи нічого на чорний день, навіть отримуючи підвищення окладу. Якщо раніше у них не було цих грошей, і вони жили щасливо, чому вони стають їм так різко потрібні? Відповідь в тому, що насправді, вони їм і не потрібні, як і я не потребувала тому, щоб витрачати абсолютно всю зарплату на своїй першій роботі.

На щастя, я вчасно завела звичку знімати частину грошей з картки в день зарплати і переносити її на свій накопичувальний рахунок, щоб пізніше нею оплатити іпотеку або відкласти до пенсії. І ви можете робити так само. Потрібно тільки зважитися. Якщо ви хочете зробити внесок в своє майбутнє, підіть і зробіть це прямо зараз. Тільки тримайте в голові, що відкладені гроші ви будете витрачати тільки на щось значне, важливе.

Збалансуйте свій бюджет

Щоб уникнути інфляції способу життя, зовсім не обов'язково ставати скупим скнарою. Зрештою, ви старанно працювали на кожне підвищення зарплати і цілком заслуговуєте того, щоб насолодитися плодами своєї праці. Тільки, будь ласка, витрачайте тільки частина цих грошей на задоволення. А не всі. Зрештою, якщо ваше життя складається тільки в тому, щоб гнатися за черговим підвищенням, накопиченні боргів і речей, ви працюєте багато і старанно, але насправді не покращуєте якість свого життя і не розвиваєтеся в фінансовому плані, а це дуже сумно.

Відчувайте себе багатим і багатійте

Інфляція способу життя настільки підступна, що ви й не помітите, як вона поглине вас цілком. Раптом, виявиться, що ви керуєте кращу машину і переходите на брендову вівсянку. Немає нічого поганого в тому, щоб отримувати задоволення від грошей, але воно повинно бути справжнім. Інакше ви будете заробляти більше, але багатшими від цього не станете.

Торкнулася вас інфляція способу життя? Як ви повернулися до більш уважного планування доходу і розумним витрат?