У скільки обійдеться комуналка в 2021 році

З 2021 року українців чекає збільшення витрат на оплату електроенергії та газу.

Які зміни торкнулися постачання газу?

Ще з серпня 2020 роками поняття єдиної ціни на постачання газу в Україні перестало існувати. З цього часу також перестала встановлюватися єдина ціна на газ по регіонах України, і з тих самих пір кожен споживач має право вибирати собі постачальника газу самостійно.

Що стосується цін на постачання газу, то вони коливаються в межах 8,8-9,9 грн/куб.метр. Ціна, як правило, є визначальним параметром вибору постачальника, порівнявши яку одночасно у декількох постачальників газу дозволяють спеціальні сервіси, такі як «Газотека» і «ГазПравда», на яких зібрані пропозиції від декількох постачальників. Також вибрати найбільш підходящий варіант можна при використанні мобільного додатку «Енергетика онлайн», доступного в App Store і Google Play.

При цьому оплата доставки газу здійснюється оператору ГРМ, які закріплені за регіонами країни. Вартість розподілу газу в середньому по регіонах України становить близько 2 грн за 1 куб.м.

Електроенергія без пільг для населення

З січня вартість електроенергії повинна підвищитися в 2,5 рази - до 3,3 грн/кВт.год. Запобігти такому зростанню уряд країни вирішив шляхом відновлення єдиної фіксованої ціни на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн/ кВт.год і встановленням такого тарифу на термін до кінця березня 2021 року. При цьому такі зміни навряд чи вплинуть на фактичне зростання сум за електроенергію в квитанціях, яке очевидно виросте. Адже з 1 січня урядом скасовані пільги для населення на спожиті перші 100 кВт.годин на місяць.

Що станеться з субсидіями?

В Законі України про державний бюджет на 2021 рік, який підписав президент, на субсидії передбачається виділити 36,6 млрд.грн, і це менше у порівнянні з минулорічними обсягами на 0,5 млрд грн. У свою чергу український уряд пов'язує таке рішення з підвищенням у 2021 році рівня мінімальної заробітної плати. А українці, щоб заощадити витрати на опаленні, сподіваються на теплу зиму

Крім цього право на субсидію тепер отримали ті мешканці країни, члени сімей яких офіційно працевлаштовані за межами країни або перебувають за кордоном у зв’язку із доглядом за дитиною до 3-х років.