Скільки українці переплачують за кредити в банках?

З початку карантину після спаду в Україні почав відновлюватися попит на споживчі кредити. І тому потенційних позичальників зараз цікавить які вимоги виставляються банками для отримання кредиту готівкою, яка сума переплати і на скільки кредити стали дорожчими.

Споживчі кредити під час кризи

Згідно з даними НБУ, під час карантину було відзначено зниження кількості споживчих кредитів, які видавалися населенню. Так, за період квітня-травня поточного року обсяги видачі споживчих кредитів для населення впали в середньому на 5%, і головною причиною такого явища, на думку регулятора, є падіння попиту на кредити.

Факт зниження попиту на кредити підтверджується і думкою експертів, які відзначають і зниження кількості пошукових запитів в інтернеті на тему про отримання кредиту.

Зі свого боку деякі банки призупинили видачу кредитів фізичним особам, і скоротили обсяги кредитування в десятки разів, залишивши схваленими тільки кредити для постійних і перевірених клієнтів.

Що стосується НБУ, то на його думку сформована ситуація не є проблемною, адже ще до кризи Нацбанком були відзначені занадто швидкі темпи розвитку споживчого кредитування і ймовірність стати проблемним мав кожен десятий кредит, що видається. З іншого ж боку НБУ звертає увагу банків на необхідність активізації кредитування. При цьому банки повинні орієнтуватися на надійних позичальників. Тому цілком зрозуміло, що за таких умов банки або не видають кредити готівкою або схвалюють їх тільки перевіреним клієнтам.

Для чого потрібні кеш-кредити?

Багато людей, які мають потребу в грошах, користуються кредитними картками. Головною перевагою такого варіанту кредитування є наявність пільгового періоду, коли гроші по кредиту можна повернути без виплати комісій і відсотків. Цільове призначення кредитів готівкою зовсім інше, і тому іноді брати кредит готівкою значно вигідніше.

Кредит готівкою може бути доцільніше в ситуації, коли гроші потрібні для здійснення одноразової покупки або оплати послуги. Вибираючи такий варіант вирішення фінансових труднощів, клієнт відразу може зрозуміти на який період він бере гроші в борг, які суми йому необхідно оплачувати щомісяця по кредиту і яка сума переплати. Це допомагає йому спочатку оцінити свої фінансові можливості.

Яку суму можна отримати в банку в кредит?

Згідно з дослідженням minfin.com.ua максимальна сума, яку банки можуть видати населенню готівкою становить 500 тис.грн. Такий максимальний ліміт кредитування на сьогоднішній день встановили 5 фінустанов - Альфа-Банк Україна ( «Кредити готівкою»), ОТП Банк ( «Кредит готівкою»), Кредобанк ( «Кредити готівкою»), Креді Агріколь Банк ( «Свобода») та Мегабанк ( "Кредит готівкою").

Термін кредитування в банках становить від 48 місяців до 84 місяців. Максимальний термін кредитування в 84 місяці (7 років) надає ОТП Банк, в інших банках в основному максимальний термін кредитування становить 60 місяців (5 років).

Яка сума переплати по кредитах в банках?

Ставки по кредитах готівкою не прописані на сайтах банків, і залежать від ряду факторів. Тому дізнатися ефективну ставку по кредиту можна тільки після надання персональної інформації про себе (вік, працевлаштування, сума заробітку тощо).

Після дослідження, проведеного minfin.com.ua, стало відомо, що переплата по кредиту готівкою в сумі 100 тис.грн. на термін 12 місяців для молодої людини у віці 30 років, з офіційним працевлаштуванням в банках України становитиме від 20% до 58% річних. Наприклад в Альфа-Банк Україна за програмою «Кредити готівкою» крім ставки в 13,99% необхідно виплачувати 2,1% щомісячної комісії і 0,3% в місяць за страхування. У грошовому еквіваленті при щомісячному платежі по кредиту в 11,477 тис.грн переплата по кредиту складе 37,724 тис.грн. Таким чином подорожчання кредиту становить 37,7%.

Умови по кеш-кредитам в Мегабанку за програмою «Кредит готівкою» передбачають крім виплати ставки по кредиту в 15% річних, виплату комісії 2,7% і страхування 0,3% в місяць. У зв'язку з цим при щомісячному платежі по кредиту в 12,231 тис.грн переплата по кредиту складе 49,875 тис.грн. З чого випливає, що подорожчання кредиту досягає 49,87% річних.

При цьому важливо пам'ятати, що розмір переплати по кредиту буде залежати від безлічі факторів, і якщо позичальник звернеться в банк з іншими персональними даними або запросить іншу суму кредиту і термін його повернення, то розмір переплати буде змінюватися.