Досягаючи пенсійного віку, більшості людей хвилює питання, який розмір пенсії є мінімальним в Україні і чи можна отримати надбавку.

Яка мінімальна пенсія в Україні?

Інформація про розмір мінімальної пенсії в Україні для багатьох людей стає життєво необхідною. Не всі пенсіонери зможуть продовжувати працювати після отримання пенсії, і тому додаткового доходу у них не буде. Тому важливо розібратися, чи достатньо буде пенсії для оплати комунальних платежів, покупки медичних препаратів, продуктів харчування та іншого, або потрібно шукати, де взяти кредит пенсіонерам

Відповідно до чинного постановою, з 01.01.2021 збільшився розмір мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Для вказаний підвищень в бюджеті закладено понад 170 млрд.грн. Такі ж зміни були внесені та в розмір пенсійних виплат: з січня поточного року розмір мінімальної пенсії склав 1,769 тис.грн. Таку пенсію мають право отримувати люди з трудовим стажем не менше 15 років. Якщо ж стаж менше - то людині покладено тільки соціальні виплати.

Непрацюючі пенсіонери зі стажем 30 років для жінок і 35 років для чоловіків можуть отримувати мінімальну пенсію від 2,4 тис.грн, розмір якої буде підвищено в грудні 2021 року до 2,6 тис.грн.

Також законодавством встановлена максимальна пенсія в Україні, яка може становити до 17,69 тис.грн.

Надалі уряд обіцяє переглянути розмір пенсій у бік збільшення на 9,4%. А Міністерство фінансів підтверджує виділення коштів на ці зміни.

Як зміниться мінімальна пенсія в Україні протягом 2021 року?

Відповідно до пенсійною реформою розмір мінімальної пенсії буде змінюватися протягом 2021 року і відчують це більше 8 млн. Українців. В середньому пенсії мінімальні збільшать на 310 грн.

Перші зміни починаються з 01.01.2021 зі збільшенням мінімальної пенсії до 1,854 тис.грн. Другий етап заплановано на 01.12.2021 зі збільшенням мінімальної пенсії до 1,934 тис.грн. При цьому максимальну пенсії заплановано збільшити до 18,540 тис.грн, а до кінця року - до 19,340 тис.грн.

Зміни торкнутися і додаткових надбавок, приріст яких за розрахунками досягне 11%. Такі доплати будуть покладені пенсіонерам старше 80 років, якщо виплати менші ніж розмір мінімальної заробітної плати. Пенсіонери у віці від 75 до 80 років зможуть отримати доплату в 400 грн.

Як отримати максимальну пенсію?

Максимальний пенсійний вік поки не переглядався, тому дожити до нього посильно більшості українців. При цьому встановлені більш жорсткі вимоги щодо трудового стажу, і щоб розмір пенсії був більше ніж мінімальний, необхідно дотримуватися наступних правил:

  1. Наявність офіційного працевлаштування. Зарплата «в конвертах» не враховується в розрахунку розміру пенсії.
  2. Регулярний моніторинг законодавства. Положення законодавства можуть дати можливість отримати додаткові виплати або перерахунок пенсії. Також важливо зберігати трудову книжку і уважно перевіряти всі записи в ній. Адже наявність помилок у трудовій можуть стати причиною виникнення проблем з виплатою пенсії.