Новий законопроект «Про страхування», який був зареєстрований у Верховній раді України, передбачає відмову від ліцензування окремих видів страхування і перехід на загальносвітову практику ліцензування за класами страхування.

Що дає цей законопроект? Так в разі прийняття цього законопроекту страховики, які будуть оформляти ліцензію на страхування за класами страхування життя, не зможуть ліцензуватися на класи non-life страхування, і навпаки. В даний законопроект входить 5 класів зі страхування життя і 18 класів в інших видах страхування (non-life).

Також цей законопроект містить більш жорсткі правила ліцензування страховиків при розкритті інформації про власників, які «зобов'язані мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий та майновий стан». Це призведе до того, що страхові компанії зобов'язані будуть погоджувати з НБУ будь-яке призначення керівників. Законопроектом також вносяться зміни і в розмір статутного капіталу для страховиків. Так в документі прописаний механізм виведення з ринку та інші норми.