Як правильно вибрати депозит в Україні?

Відкрити депозит в банку є дуже відповідальним рішенням, і перед тим, як відкрити депозит крім відсоткової ставки важливо ретельно вивчити пропозиції банків з урахуванням ряду нюансів.

Критерії вибору депозиту у відділенні банку

Придержуватись такого правила підходу до вибору депозиту радять у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. Так, відсоткові ставки, які озвучуються в пропозиціях банків, є далеко не єдиним критерієм, на який потрібно звертати увагу при виборі депозиту. Адже на сьогоднішній момент цей показник практично не відрізняється в різних банках.

За порадами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), вибирати депозит важливо з урахуванням наступних критеріїв:

  • наявність обмежень у банку за максимальною і мінімальною сумою вкладу;
  • наявність обмежень у банку за терміном депозиту;
  • наявність обмежень у банку на можливість поповнення вкладу;
  • наявність обмежень у банку на терміни виплат відсотків (наприклад, щомісяця або тільки в кінці терміну вкладу);
  • наявність обмежень у банку на можливість дострокового зняття грошей з депозиту і т.п.

Крім цього важливо враховувати, хто є учасниками укладення домовленості при оформленні депозиту. Їх має бути два - банк і вкладник. Якщо при оформленні депозиту Вам пропонують виступати в якості інвестора, клієнта фінансової компанії або страхувальника, то кошти, внесені за таким вкладом ФГВФО не гарантує.

Перед оформленням депозиту також необхідно дізнатися у співробітника банку чи потрапляє вклад під гарантії ФГВФО. На запит клієнта банк зобов'язаний надати документи, що підтверджують гарантування вкладу.

У тому випадку, якщо банком порушуються вимоги Інструкції про порядок здійснення Фондом гарантування вкладів захисту прав та інтересів вкладників, то клієнт банку може звернутися за допомогою до відділу захисту прав вкладників ФГВФО по електронній пошті.

Критерії вибору депозиту через інтернет-банкінг

На сьогоднішній день існує можливість оформити банківський вклад в режимі онлайн, і щоб мінімізувати ризики при оформленні вкладу, за порадами ФГВФО важливо врахувати наступні нюанси:

  • переконатися, що обраний депозит гарантується ФГВФО;
  • криптовалюта і інші види «електронних грошей» не є коштами, які можуть бути розміщені на банківському рахунку і гарантуватися державою;
  • необхідно користуватися калькулятором і іншими інструментами, щоб бачити реальний дохід від обраного депозиту;
  • перед підписанням депозитного договору через інтернет необхідно уважно вивчити умови договору.

При оформленні депозиту незалежно від способу його укладання важливо пам'ятати, що ФГВФО гарантує вклади в межах 200 тис.грн і здійснює захист прав і законних інтересів вкладників банків.