УБКІ ➤ твоя кредитна історія! Перевір свій кредитний рейтинг онлайн з Українське Бюро Кредитних Історій. Брав кредит? Історія тут є!

Як працює Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ)

Кредитна історія відображає собою зведення інформації про всі кредити потенційного позичальника, а також про успіхи їх погашення. Якщо у позичальника в минулому були проблеми або прострочення з погашенням кредиту, ці дані представлені в його кредитної історії.

УБКІ - Українське Бюро Кредитних Історій

Завдяки кредитної історії, у позичальника формується певна репутація перед фінансовими установами. Ведуться історії, як по фізичних, так і по юридичних особах. На даний момент у базі даних УБКІ знаходиться понад 36 мільйонів кредитних історій фізичних осіб від різноманітних фінансових організацій по всій країні. Банки, лізингові та страхові компанії, фінансові інститути, кредитні спілки надають інформацію про хід кредитування позичальників цієї організації самі. Українське Бюро Кредитних Історій [УБКІ] - найбільша база кредитних історій в Україні.

У позичальників з позитивною кредитною історією в рази більше шансів отримати кредит

У позичальника є кілька варіантів перевірки своєї кредитної історії. Зокрема, через систему Інтернет-банкінгу фінансової організації, де він обслуговується, через спеціальні додатки, в терміналах самообслуговування і за допомогою офіційного сайту УБКІ. Надання кредитного звіту можливо в онлайн режимі.

Перевірка своєї кредитної історії один раз на рік безкоштовна. Однак щоб скористатися цією послугою, позичальник повинен зібрати ксерокопії паспорта, ідентифікаційного коду з особистим підписом, заяву на ім'я директора бюро, та відправити ці дані поштою в офіс УБКІ.

Навіщо потрібно знати свою кредитну історію?

Ви отримали відмову в кредиті

Статистика показує, що основна частина відмов, а це 78%, припадають на негативну кредитну історію. Якщо ви впевнені, що сталася помилка, то її можна виправити без проблем. Якщо ж Ви допустили прострочення в минулому, за своїми кредитними платежами, то можна поліпшити свою кредитну історію.

Ви брали кредит і хочете взяти новий

Перед тим, як звернутися за новим кредитом, бажано переконатися, що вся інформація по вашому закритому або поточному кредиту є достовірною та актуальною на даний момент. Для цього потрібно перевірити свою кредитну історію.

Ви боїтеся, що на вас можуть оформити незаконний кредит використовуючи ваші особисті дані

Щоб переконатися у відсутності шахрайських кредитів з використанням ваших документів на Ваше ім'я обов'язково потрібно перевірити кредитну історію. Також, якщо хочете убезпечити себе в майбутньому, ви можете підключити послугу "SMS-контроль" Дана послуга дозволяє отримати СМС, коли хтось спробує у незаконний спосіб оформити кредит на вас, що дозволить вам негайно звернутися в кредитну організацію за поясненнями.

Ви хочете відслідковувати всі зміни в історії за допомогою повідомлень на телефон

Бути в курсі змін своєї кредитної історії легко! Підключайте послугу "SMS-контроль" і отримуйте СМС на свій мобільний телефон про будь-які зміни у своїй кредитній історії. Це допоможе уникнути в майбутньому будь-яких неточностей.

Як перевірити свою кредитну історію в Україні? Відео

Українське бюро кредитних історій безпосередньо стежить за фінансовою активністю кожної людини, яка пов'язана з різними фінансовими установами. УБКІ зібрало в собі велику базу даних по депозитах, страховками, кредитами і своєчасності їх погашення всіх позичальників. На основі цих даних формується індивідуальний рейтинг конкретного позичальника.

При видачі кредиту, найбільшу увагу надається до кредитної історії позичальника, тому що в 8-ми випадках з 10-ти, відмова пов'язана саме з негативною кредитною історією.

Перше в Україні бюро кредитних історій - не просто база даних, завдяки цій організації забезпечується фінансова стабільність всієї банківської системи, запобігають і знижуються виникли заборгованості, організовується повноцінний діалог кредитор-позичальник. Практично 100% запитів фізичних і юридичних осіб задовольняються. Кредитні звіт юридичних осіб дозволяють виявити ознаки приховування будь-якої інформації, виявити неплатоспроможність організації або навпаки - фіктивне банкрутство, запобігти спробам шахрайства, знайти споріднені структури.

Діяльність Бюро відповідає деяким принципам. Бюро не залежить від інших організацій, фінансових установ, корпоративних інтересів і надає тільки повну, достовірну, інформацію, яка захищена і конфіденційна. Робота УБКІ передбачена законодавством України (ЗУ № 2704-IV від 23 червня 2005 року "Про організацію, формування та обіг кредитних історій").

Бюро кредитних історій відповідально не тільки за збір, ведення кредитних, депозитних, страхових історій і за отримання кредитних звітів клієнтів. УБКІ постійно спостерігає за платоспроможністю клієнтів, веде скоринговую систему і видає рекомендації у вигляді рейтингової системи, видає страхові звіти клієнтам. Кредитний рейтинг відображає в цифровому вигляді кредитоспроможність, яка розраховується за допомогою статистичних методів.

Стандартний кредитний звіт, що надається фізичним особам, складається з поточної особистої інформації про позичальника та зміни цієї інформації в минулому; з дат і номерів кредитних договорів, сум і видів кредиту, минулих і актуальних заборгованостей; з інформації, як багато було запитів з даного суб'єкту в Бюро. Реєстр запитів потрібен для того, щоб виявити непрямі ознаки шахрайства. Завдяки "Стандартному кредитному звіту" можна також перевірити кандидата на вакантну посаду або співробітника, щоб зібрати досьє на працівника.

Приклад документа довідки: Кредитна історія

Кредитна Історія / приклад документа довідки

Кредитний рейтинг

Що таке кредитний рейтинг? Давайте розберемося докладніше. Залежно від якості вашої КІ, їй присвоюється числова оцінка від 0 до 700. Це число і є кредитний рейтинг (КР). Тобто, кредитний рейтинг - це оцінка якості вашої кредитної історії.

Кредитний рейтинг

КР оцінює ваш стан кредитної історії в даний момент і повідомляє про можливість отримання в майбутньому нового кредиту. Найбільші кредитні компанії України довіряють оцінки УБКІ, адже це найбільша база даних в Україні побудована на базі майже 40.000.000 кредитних історій.

Навіщо потрібно знати кредитний рейтинг?

Оцініть свої шанси на отримання кредиту

Чим буде вище ваш кредитний рейтинг, тим більше у вас стане шансів отримати кредит. А клієнти з високим рейтингом зможуть розраховувати на найвигідніші умови кредитування. Не відкладайте і дізнайтеся вже сьогодні, наскільки бажаним Ви є позичальником для банків.

Можна підвищити свій кредитний рейтинг

Якщо ви знаєте причини, які вплинули на ваш поточний рейтинг КІ, то ви зможете його підвищити. Так наприклад КІ може знизитися через відкритого більше одного кредиту, прострочення по кредиту, невиплати кредиту і т.д. Радимо перед подачею заявки на оформлення позики, поліпшити свою КІ.

Банки перевіряють тільки кредитний рейтинг позичальника

Саме КР воліють перевіряти банки, оскільки кредитна історія може містити більше 20 кредитів, а їх аналіз зажадає від кредитора додаткового часу, тому щоб прискорити процес перевірки позичальника, кредитор запитує кредитний рейтинг в УБКІ

Приклад документа довідки - кредитний рейтинг

Кредитний Рейтинг / приклад документа довідки

Як підвищити свій кредитний рейтинг і поліпшити свою кредитну историю?

Щоб кредитна історія була хороша, а рейтинг був позитивним, потрібно активно користуватися кредитами і погашати їх вчасно. Якщо навіть раніше у вас були негативні події, які вплинули на КІ і понизили рейтинг, то нові позитивні події вплинуть на зростання кредитного рейтингу. Наприклад, погашення нового кредиту поліпшить поточний стан кредитної історії, навіть через прострочень, допущених в минулому. Велика кількість відкритих кредитів в один термін знизить ваш поточний кредитний рейтинг. Намагайтеся своєчасно погашати платежі за своїми кредитними продуктами.

Чому може бути знижений кредитний рейтинг?

Розрахунок кредитного рейтингу включає в себе більше 15 різних чинників, які впливають на його показник. Тимчасово може знизити рейтинг безліч запитів кредитної історії, як і кількість відкритих в один час кредитів.

Для поліпшення своєї КІ і підвищення КР варто спочатку погасити всі поточні прострочення, якщо вони є. Далі зменшити кількість взятих кредитів - погасити борги. Намагатися активно користуватися кредитом і своєчасно погашати платежі по кредитах.

SMS-контроль від УБКІ

Якщо у вас є бажання періодично стежити за своєю кредитною історією, то найкраще скористатися підключення SMS повідомлень про всі зміни в кредитній історії (КІ): відкриття-закриття кредиту, прострочення і їх погашення. Дана послуга називається - SMS-контроль. Вартість складає 15грн/місяць.

Для чого потрібен SMS-контроль:

  • оперативне SMS-інформування клієнта про всі події в КІ
  • SMS-інформування, якщо будь-який з кредиторів дав запит про вашу КІ

Контролюйте зміни у своїй кредитній історії!

Повний контроль надходження даних

Ваша позитивна КІ дасть шанс на безпроблемне кредитування в будь-який кредитної компанії. Тому стежте, щоб ваша інформація про всі погашених кредитах своєчасно і без помилок надходила в КІ

Попередження про прострочення платежів

Повідомлення за допомогою СМС про прострочення допоможе вам не прострочити платіж по кредиту і тим самим зіпсувати кредитну історію. Освободітесебя від непотрібних платежів, штрафів і пені

Захистіть себе від шахрайства

При оформленні шахраєм кредиту використовуючи ваші персональні дані, вам прийде СМС про те, що вашій КІ цікавиться кредитна організація. Якщо ви не подавали заявку на кредит, значить на ваше ім'я шахрай хоче отримати позику

Статус Контроль - Кредитна історія повинна бути під контролем!

Якщо є бажання захистити себе від шахрайських операцій і отримати безлімітний доступ до своєї кредитної історії, рейтингу, а також до реєстру запитів КІ, радимо підключити послугу "Статус Контроль". Вартість складає 500 грн/рік.

Навіщо потрібен Статус-контроль:

  • оперативне SMS-інформування клієнта про всі події в КІ
  • безлімітний доступ до звітів Кредитний Рейтинг та Кредитна Історія
  • безкоштовна послуга FREEZE/Замороження

Станьте бажаним позичальником для будь-якого кредитора! Для цього потрібно подбати про свою кредитну історію вже зараз, щоб забезпечити собі в майбутньому гарантію кредитування тільки на вигідних умовах.

Часті питання про кредитну історію

❶ Що таке кредитна історія?

Кредитна історія - це повна інформація про всі ваші кредитах і про те, як ви їх погашали або погашаєте. Отримує УБКІ ці дані від своїх партнерів: банки, кредитні спілки, фінансові та лізингові компанії, а також від інших фінансових інститутів. КІ зберігається в базі даних протягом 10 років з дати виконання позичальником кредитного договору.

❷ Як отримати кредитну історію безкоштовно?

У кожного жителя України є право БЕЗКОШТОВНО перевірити свою кредитну історію один раз на рік або якщо вам кредитор відмовив у видачі кредиту (пункт 3, стаття 13, Закон України "Про організацію формування та обігу кредитних історій"). Щоб скористатися цим правом, вам буде потрібно відправити лист-заяву на поштову адресу: Україна, р.Дніпро, 49044, а/я 2733, ТОВ "Українське бюро кредитних історій". Завантажити приклад заяви можна здесь.

Приклад заяви отримати кредитну історію безкоштовно

Ваша заява має містити інформацію:

  1. П.І.Б.
  2. паспортні дані
  3. ідентифікаційний код
  4. юридична адреса або адреса проживання

Протягом 2-х днів з моменту отримання вашої заяви, на поштову адресу буде відправлено рекомендованим листом Кредитна Історія. Одержувач отримає лист з доставкою додому тільки особисто під розпис. Якщо кредитна історія відсутня у заявника, то буде надана довідка з мокрою печаткою.

❸ Хто може отримати доступ до моєї кредитної історії?

Згідно з українським законодавством, УБКІ забезпечує повний захист інформації з якої складається Ваша кредитна історія. Отримати доступ до Вашої КІ, можуть тільки ті фінансові компанії, яким Ви дали свою згоду на доступ до своєї кредитної історії, тобто при подачі заявки на кредит ви дозволяєте кредитної організації вивчити свою КІ.

❹ Що робити, якщо Ви не згодні з кредитною історією?

Якщо ви не згодні зі своєю КІ, ви можете в будь-який момент оскаржити ці дані. Будь-які зміни в кредитну історію можуть бути внесені тільки, якщо кредитор підтвердить, що дані в інформації містять помилку. Також, Ви можете вписати в свою КІ невеличкий коментар до 100 слів щодо тієї інформації, яка оскаржувалася. Подати заявку, щоб оскаржити кредитну історію в УБКІ, можна тут за посиланням.

❺ Як переглянути свою кредитну історію, яку замовляв раніше?

Всі замовлені і отримані раніше звіти КІ, зберігаються в розділі Журнал-Замовлення за посиланням: https://www.ubki.ua/ru/my-journal-ru/. Щоб їх переглянути, вам буде потрібно авторизуватися на сайті

❻ Як перевірити тих, хто цікавився моєю кредитною історією?

Доступ до вашої КІ, мають тільки ті кредитні організації, яким ви дозволили доступ. Перевірити дану інформацію, коли і хто перевіряв вашу історію, можна в розділі "Реєстр Запитів".

❼ Чому за своєю кредитною історією потрібно стежити?

Спостерігаючи за змінами в своїй КІ, ви зможете не допустити помилки в майбутньому. Тим самим не отримаєте відмову на запит на кредит або оформляючи покупку товару в розстрочку. Так ви зможете заощадити свій час і нерви.

❽ Як себе захистити від шахрайства використовуючи кредитну історію?

Важливо знати, що будь-який запит на що надходить на перевірку КІ, повинен бути обов'язково тільки з вашого дозволу. Тому, якщо ви не зверталися нікуди за кредитом, а хтось вирішив поцікавитися вашою КІ, це напевно може свідчити про шахрайство.

Що таке опція FREEZE?

FREEZE - це захист від шахраїв. Завдяки даній опції, ви можете вказати будь-яким кредитним організаціям, що в даний момент не хочете відкривати нові кредитні договори. Виходить, що при перевірці КІ, кредитор побачить повідомлення, оформлення кредиту для вас заборонено від вашого імені. Якщо ви надумали оформити позику, не забудьте перед подачею заявки відключити цю опцію. Перед зверненням в банк за новим кредитом відключіть опцію FREEZE!