ОСЦПВ в Украине

Одним з важливих зобов'язань власника транспортного засобу є оформлення ОСЦПВ. Головне призначення такого виду страхування транспортного засобу - забезпечити захист цього транспортного засобу і здоров'я пасажирів на випадок ДТП. Оформлення ОСЦПВ в Україні несе обов'язковий характер і гарантує державний захист. Переоформлення страхового поліса ОСЦПВ необхідно після закінчення терміну дії попереднього поліса ОСЦПВ.

Одним з важливих зобов'язань власника транспортного засобу є оформлення ОСЦПВ. Головне призначення такого виду страхування транспортного засобу - забезпечити захист цього транспортного засобу і здоров'я пасажирів на випадок ДТП. Оформлення ОСЦПВ в Україні несе обов'язковий характер і гарантує державний захист. Переоформлення страхового поліса ОСАЦВ необхідно після закінчення терміну дії попереднього поліса ОСАЦВ.

Як діє ОСЦПВ?

Поліс ОСЦПВ дозволяє відшкодувати збиток, нанесений здоров'ю або особистому майну в результаті ДТП. При цьому виплата страховою компанією шкоди провадиться, якщо винуватець ДТП має оформлений поліс автоцивілки.

Як діє ОСЦПВ

Законом, що передбачають зобов'язання оформлення власником транспортного засобу поліса автоцивілки, є Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який вступив в силу з 01.01.2005 року. Так, згідно з цим законом, заборонено експлуатувати автомобіль при відсутності оформленого поліса ОСАЦВ.

Керування транспортним засобом без поліса ОСАЦВ карається штрафом за невиконання вимог Закону.

Варто відзначити, що існують категорії населення, які звільнені від зобов'язання оформлення поліса ОСЦПВ. До таких груп відносять:

  • учасники бойових дій;
  • інваліди війни;
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують власним транспортним засобом, а також ті особи, які керують транспортним засобом, що є власністю особи з інвалідністю I групи в присутності цієї особи.

Як отримати поліс ОСЦПВ?

Щоб отримати поліс ОСЦПВ необхідно звернутися в страхову компанію з письмовою заявою, і надати такі документи:

  1. Документи, що засвідчують особу заявника (для фізичних осіб - паспорт, ІПН; для юридичних осіб - свідоцтво про державну реєстрацію).
  2. Посвідчення водія (права), що діє на момент подачі заяви.
  3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
  4. Документи, що підтверджують право на отримання пільги (при необхідності).

У разі керування транспортним засобом, власником якого є інша особа, для оформлення страхового поліса знадобитися довіреність від власника авто. При цьому важливо відзначити, що страховий поліс оформляється на один транспортний засіб незалежно від того, хто їм буде управляти.

Як розраховується вартість ОСЦПВ?

Как рассчитывается стоимость ОСЦПВ

Вартість страховки ОСАЦВ визначається для кожного транспортного засобу в індивідуальному порядку з урахуванням наступних факторів:

  1. Місце реєстрації транспортного засобу. Вартість автоцивілки буде дорожче в більших містах, і навпаки.
  2. Тип транспортного засобу. В даному випадку враховується об'єм двигуна транспортного засобу, для вантажних авто вантажопідйомність, для пасажирських авто - кількість місць для пасажирів.
  3. Як часто і з якою інтенсивністю використовується транспортний засіб. В даному випадку береться до уваги призначення автомобіля. Якщо транспорт використовується для особистих цілей то коефіцієнт буде нижче, ніж в разі користування авто для вантажних перевезень або в якості таксі.
  4. Наявність франшизи. Наявність цієї складової дозволяє здешевити вартість страхового поліса.
  5. Вік водія і його водійський стаж.
  6. Термін дії страхового поліса. Чим довший термін, тим і дорожчий поліс.
  7. Факт страхової афери. На випадок доведеного факту обману страхової компанії або спроби в обмані коефіцієнт може бути збільшений.
  8. Наявність безаварійного водійського стажу. Зменшує стоимост страховки шляхом застосування коефіцієнта: 1 рік - 1; 2 роки - 0,95; 3 роки - 0,9; 4 роки - 0,85.

Таким образом, формула расчета стоимости полиса ОСЦПВ включает в себя следующие составляющие:Таким чином, формула розрахунку вартості поліса ОСЦПВ включає в себе наступні складові

ОСЦПВ = базовий тариф х К1 (тип засобу пересування) х К2 (територія реєстрації) х К3 (сфера експлуатації) х К4 (водійський стаж) х К5 (період експлуатації) х К6 (випадки шахрайства) х Бонус-малус (безаварійний стаж) х пільга (при наявності).

Варто відзначити, що ліміти виплат по ОСЦПВ складають:

  • по життю і здоров'ю потерпілих - до 200 тис.грн;
  • по майну потерпілих осіб - до 100 тис.грн.

Деякі страхові компанії пропонують своїм клієнтам можливість збільшити ліміт виплат по страховому полісу за додаткову плату. Розрахувати вартість поліса можна в режимі онлайн за допомогою калькулятора ОСЦПВ, який доступний на сайтах страхових компаній. Розрахована сума страхування буде тим точніше, чим більше буде введено уточнюючих даних, необхідних для розрахунку.

Чи можливо придбати поліс ОСЦПВ в режимі онлайн?

Починаючи з 02.02.2017 року доступна можливість отримання поліса ОСАЦВ в електронному вигляді. Щоб придбати поліс через Інтернет, достатньо оформити заявку в режимі онлайн з прикріпленням пакета документів. За результатами розгляду заявки страховою компанією проводиться реєстрація страхового поліса в базі даних Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ). Після цього заявником акцептується договір шляхом згоди з умовами договору.

Факт укладення страхового договору підтверджується напрямком клієнту договору ОСАЦВ в електронному вигляді.

Важливо відзначити, що наявність паперової форми страхового поліса не є обов'язковим, але водіям бажано роздрукувати поліс на випадок необхідності його надання на вимогу співробітникам поліції.

Як перевірити поліс ОСАГО на справжність?

З урахуванням зростання чисельності махінацій, пов'язаних з видачею та використанням полісів страхування транспортних засобів, актуальною стала перевірка поліса на справжність. Так, перевірить поліс можна на інтернет-ресурсі МТСБУ шляхом введення реквізитів поліса (індивідуальний номер поліса, не підлягають дублювання).