Оформлюючи кредит під заставу, багато позичальників таким чином отримують лояльніші умови кредитування у банку, не проходять перевірку на достатню платоспроможність і не сушать голову в пошуку поручителів. Але не дивлячись на це кредит під заставу має і ряд нюансів, які слід врахувати, наважуючись на цей вид кредитування.

При оформленні кредиту під заставу, гарантією повернення коштів по кредиту є майно, яким може бути будь-яка ліквідна нерухомість (квартира, будинок, дача, гараж). Також деякі банки допускають оформлення кредиту під заставу автомобіля. Сума кредиту, яка буде доступна позичальникові, визначається виходячи з оцінної вартості застави, і може складати в середньому 40-80 % оцінки. При цьому варто врахувати, що при оцінці заставного майна його вартість буде істотно занижена, і у разі, якщо позичальник не зможе повернути кредит, банк має право присвоїти собі закладене майно. Також перш ніж оформити кредит під заставу слід виконати наступні важливі заходи:

  • Оціните декілька пропозицій банків. Кожен банк пропонує свої умови кредитування, і проаналізувавши декілька кредитних програм Ви зможете вибрати найбільш вигідну пропозицію з урахуванням наявної застави.
  • Перед підписанням договору уважно ознайомтеся з його умовами. Особливу увагу приділіть порядку погашення кредиту, нарахування пені, штрафів і додаткових комісій.
  • При оформленні кредиту під заставу автомобіля уточннюйте умови його зберігання.

Кредит під заставу майна - це відповідальний крок, коли на важелі ставиться нажите за довгі роки майно. Тому при рішенні оформити цей вид кредиту варто зважити всі «за» і «проти», порівняти свої можливості і навантаження по кредиту.