В деяких випадках позичальник не може адекватно розрахувати загальну суму виплат по кредиту. Причиною цьому є відсутність часу, поспіх, нестача досвіду в користуванні кредитом та ін. Цими обставинами користуються багато кредиторів, приховуючи за цікавими пропозиціями по кредиту додаткові платежі, що призводять до значних переплат.

Переплата по кредиту може виникнути як наслідок деяких обставин:

  •  оформлення "швидкого кредиту". Підвищена процентна ставка за кредитом при оформленні швидкого кредиту в МФО є платою за довіру до клієнта без перевірки його кредитної історії, надання документів, що підтверджують платоспроможність.
  • наявність прихованих комісій в умовах договору. Багато позичальників зустрічаються з подібною проблемою вже після того, як оформили кредит. Часто приховані додаткові платежі по кредиту умисно не озвучуються кредитором, а увага звертається лише на вигідну сторону договору. Саме тому, перед підписанням договору потрібне ретельно вивчити усі його умови.

Для того, щоб отримати кредит без переплати необхідно керуватись простими правила:

  1. Визначаючи суму і період кредитування розсудливо оцінювати свої здібності. Термін кредитування повинен максимально відповідати матеріальним можливостям позичальника. Так, при визначенні тривалішого терміну по кредиту, позичальник зіткнеться з переплатами за більше користування позиковими коштами. А оформлення кредитних зобов'язань із стислими термінами оплати може привести до неможливості своєчасної оплати кредиту, і як наслідок - до нарахування пені і штрафів.
  2. Виключати послугу страхування. При оформленні невеликих позик страховка не є необхідністю, але у разі її оформлення ляже додатковим тягарем на плечі позичальника. Страхування є добровільною опцією і не повинне впливати на видачу кредиту.
  3. Вибирати найбільш відповідну схему погашення кредиту. При цьому важливо переконатися в можливості дострокового погашення кредиту без нарахування пені і штрафів.

Щоб виключити переплати по кредиту одним з надійних помічників для позичальника може стати електронний калькулятор, який доступний на кредитній платформі. Визначивши необхідну суму позики і термін кредитування сервіс підбере найбільш відповідні програми із запропонованих на платформі.