Актуальним продуктом на ринку кредитування як і раніше залишаються споживчі кредити для фізичних осіб. У 2018 році попит на цю послугу може зрости в півтора рази.

Такого висновку дійшли багато українських банкірів, враховуючи показники минулого року і статистичні дані.

Залишиться популярною у цьому році видача позикових коштів готівкою. Це пов'язано з тим, що багато українців звикли розраховуватися "живими" грошима, а в деяких магазинах, особливо розташованих за межами великих міст, у людей немає можливості розрахуватися карткою через відсутність терміналів. Актуальними залишаються і покупки на ринках, де взагалі не передбачені безготівкові розрахунки.

Як прогнозує представник "Альфа-БанкауА.Кісєльов, цього року також виросте попит на автокредитування. Банки на сьогодні пропонують вигідні умови кредитування, а українці потребують оновлення свого транспорту, який за довгі роки експлуатації помітно зносився. Проте банкір А.Кисєльов не розділяє думки про актуальність кредиту на авто через зростання попиту на б/у автомобілі з Європи.

Ще однією перешкодою для значного розвитку сфери кредитування в Україні залишається висока процентна ставка за споживчими кредитами, яка досягає 40-80 %. Чинниками, що впливають на вартість кредиту являються ставки по депозитах, витрати на проведення фінансових операцій банком і покриття ризиків неповернення позикових коштів.