Останніми роками все більше українців стало вирішувати свої фінансові проблеми за допомогою оформлення кредиту. У цій статті ми розглянемо що впливає на рішення про видачу кредиту.

При зверненні за споживчим кредитом банк проводить перевірку клієнта, яка складається з наступних етапів:

  • Аналіз відомостей в Українському бюро кредитних історій. Наявність боргів по кредитах, недотримання термінів погашення позик і інші провали, які містяться в кредитній історії позичальника, ставлять під загрозу схвалення кредиту банком.
  • Оцінка віку клієнта. Отримати кредит можуть тільки особи, що досягли повноліття. Вікову категорію позичальників визначає банк, але в середньому вона складає від 20 до 65 років.
  • Визначення рівня доходів. Цей етап перевірки ґрунтується на документах, наданих позичальником з місця роботи. У них міститься інформація про середньомісячний заробіток. Величина регулярного доходу порівнюється з сумою кредиту. Регулярні виплати по кредиту не повинні перевищувати 40 % доходів позичальника.
  • Перевірка наявності трудового стажу. У відомостях про себе багато банків вимагають надати інформацію про трудовий стаж. Часта зміна місця роботи не прийнятна для банків.
  • Оцінка майна. Майно, власником якого є позичальник, у разі оформлення його в заставу може служити роль гарантії повернення коштів по кредиту.

В процесі підготовки інформації і документів для банку важливо заздалегідь перевірити весь пакет документів,  що надається, відомості про себе і самостійно оцінити вірогідність отримання кредиту.