Багатьох українців хвилює питання про вірогідність отримання кредиту людині, що отримала статус пенсіонера. Законодавчо відсутні вимоги, що забороняють видавати кредити зазначеній категорії осіб, але на практиці багато банків відмовляють пенсіонерам враховуючи низькі гарантії повернення позикових коштів. У цій статті ми розглянемо що може допомогти пенсіонерові отримати кредит.

При зверненні за кредитом у банк пенсіонерові окрім надання гарантії про повернення кредиту у вигляді регулярних пенсійних виплат, необхідно потурбуватися про додаткові гарантії, які підвищать вірогідність схвалення кредиту:

  • дохід від роботи. Не усі українці, що вийшли на пенсію, відразу йдуть на заслужену відпустку. Багато хто продовжує працювати тим самим забезпечуючи себе прибутком у вигляді заробітної плати. Надавши банку довідку про доходи з місця роботи людина, що досягла пенсійного віку, має великі шанси на отримання кредиту.
  • додатковий прибуток. Їм можуть бути відсотки від депозиту у банку, прибуток від підприємництва, отримання дивідендів від цінних паперів і багато що інше. Надавши документальні докази у вигляді виписки з рахунку, людина має високу вірогідність отримання позики.
  • наявність застави. Маючи у власності будинок, квартиру або дачу, які знаходяться в ліквідному стані, можна скористатись цим, оформивши заставу. Нерухомість є в даному випадку гарантією повернення засобів по кредиту і вагомим аргументів при схваленні кредиту позичальникові.
  • наявність поручителя. Якщо пенсіонер при зверненні за кредитом надасть поручителя, який нестиме солідарну відповідальність з позичальником по поверненню кредиту, то банк може переглянути своє негативне відношення по видачі кредиту пенсіонерові.

Таким чином, приймаючи рішення оформити кредит людині, що досягла пенсійного віку, важливо розробити стратегію своєї поведінки при зверненні до кредитора, яка послужить доказом своєї готовності до кредиту.